Milletvekili yemini sözleri merak konusu oldu: Milletvekili yemini nasıl edilir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yeni dönem için hazırlıklar tamamlandı. 28. Dönem milletvekilleri, Genel Kurul'da yemin etmeye başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yöneteceği ilk oturumda, milletvekilleri sırayla yemin edecek. Peki, milletvekili yemini nasıl edilir? İşte  milletvekili yemini sözleri...

Milletvekili yemini sözleri merak konusu oldu: Milletvekili yemini nasıl edilir?

Milletvekilleri, 2 Haziran Cuma günü 28'inci Dönem 1'inci Yasama Yılı'nın açılışında yemin ediyor. MHP Genel Başkanı ve Osmaniye Devlet Bahçeli, 28'inci dönemin ilk birleşimini en yaşlı üye sıfatıyla Geçici Meclis Başkanı olarak yönetiyor.

Milletvekili yemini sözleri merak konusu oldu: Milletvekili yemini nasıl edilir? - 1

Geçici Başkanlık Divanı, Başkanı ve Başkanlık Divanı seçimine kadar görev yapacak. Geçici Meclis Başkanı Bahçeli'den başlamak üzere milletvekilleri kürsüden yemin ediyor.

Milletvekili yemini sözleri merak konusu oldu: Milletvekili yemini nasıl edilir? - 2

YEMİNİ SÖZLERİ

Milletvekilleri, Anayasa'da yer alan "Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet'e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim" şeklindeki yemini ederek görevlerine başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...