TBMM'de 28'inci dönem hazırlıkları

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 28'inci dönem hazırlıkları kapsamında seçilecek milletvekilleri için kayıt masaları kuruldu. Aday listelerinde bulunmayan 27'nci dönem milletvekillerine odalarını boşaltmaları çağrısı yapıldı. Öte yandan Meclis başkan vekilleri, komisyon başkanları, grup başkanları, grup başkan vekillerine tahsis edilen makam araçları da TBMM'ye iade edildi.

TBMM'de 28'inci dönem hazırlıkları

TBMM'de, 14 Mayıs seçimleri sonrası başlayacak 28'inci dönemle ilgili hazırlıklar başladı.

Bu kapsamda; Meclis Şeref Holü'nde kayıt masaları kuruldu. İlk kez seçilecek milletvekilleri için 'Milletvekili Kılavuzu' hazırlandı.

Milletvekillerinin sosyal hakları ile ilgili bilgilendirildiği kılavuz, 15 Mayıs Pazartesi gününden itibaren kayıt masalarına bırakılacak. 

TBMM'de 28'inci dönem hazırlıkları - 1

Mazbatasını aldıktan sonra kayıt için Meclis'e gelecek milletvekillerini 3 giriş kapısında mihmandarlar karşılayacak. Milletvekilleri, Türk bayrakları ve TBMM flamalarıyla süslenen Şeref Holü'ne geçerek kayıt işlemlerini gerçekleştirecek.

14 MAYIS'A KADAR BOŞALTILMASI İSTENDİ

Milletvekili aday listelerinde yer almayan milletvekillerinden, odalarını 14 Mayıs'a kadar boşaltmaları istendi.

Ayrıca, Meclis başkan vekilleri, komisyon başkanları, grup başkanları, grup başkan vekillerine tahsis edilen makam araçları da TBMM'ye iade edildi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...