TBMM'de Aile ve Gençlik Fonu ile bütçe mesaisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni haftada Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına yönelik kanuna ilişkin görüşmeler yapılacak. Meclis yeni haftada bütçe maratonunu da sürdürecek. Salı ve Çarşamba günleri ise Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin grup toplantıları yapılacak.

TBMM'de Aile ve Gençlik Fonu ile bütçe mesaisi

Büyük Millet Meclisi’ni yeni haftada da yoğun bir mesai bekliyor.

’te bu hafta çalışmalar 14 Kasım Salı günü başlayacak.

Salı günü gerçekleştirilecek Genel Kurul görüşmelerinde Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi ele alınacak.

Teklife göre, Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı kamu tüzel kişiliğini haiz Aile ve Gençlik Fonu kurulacak. Fonun yönetim kurulu, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı başkanlığında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı'ndan olmak üzere beş kişiden oluşacak.

Fon Yönetim Kurulu, kaynak aktarımı yapılacak projeleri, aktarılacak kaynak tutarını, harcama programlarını belirleyecek. Ayrıca Fon'a ilişkin mali veriler, en geç 6'şar aylık dönemler itibarıyla kamuoyu ile paylaşılacak.

BÜTÇE MARATONU SÜRÜYOR

Plan ve Bütçe Komisyonunda ise 2024 bütçesinin görüşmelerine devam edilecek. Komisyonda yarın Tarım ve Orman Bakanlığının, 14 Kasım Salı günü Milli Eğitim Bakanlığının, 15 Kasım Çarşamba günü Kültür ve Turizm Bakanlığının, 16 Kasım Perşembe günü Milli Savunma Bakanlığının, 17 Kasım Cuma günü de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının bütçeleri görüşülecek.

Salı ve çarşamba günleri ise Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin grup toplantıları düzenlenecek.

Sayfa Yükleniyor...