TBMM'nin kuruluşu için özel beste: Diriliş

Can Atilla'nın, TBMM'nin 90. Yıl Resmi Müziği olarak bestelediği ''Diriliş''i Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ve 3 koro eşliğinde ünlü keman sanatçısı Suna Kan seslendirdi.

Anadolu Ajansı 11.05.2009 - 18:01

Kompozitör Atilla, tüm ülke çapında kutlanacak TBMM'nin 90. kuruluş yılı etkinlikleri için kendisinden beste istendiğini söyledi. ''TBMM'nin 90. Yıl Resmi Müziği: Diriliş''i 2 ay süren çalışma ile bestelediğini ifade eden Atilla, bestenin 4,5 dakika olduğunu dile getirdi.

''Diriliş''in, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu, Ankara Devlet Opera ve Balesi Korosu ve TRT Çok Sesli Korosu eşliğinde ünlü keman sanatçısı Suna Kan tarafından seslendirildiğini anlatan Atilla, ''Bu 300 kişilik kadro, Türkiye'de daha önce görülmemiş büyüklükte bir kadro'' dedi.

Bestenin kayıtlarının tamamlandığını ve hazırlanacak video klibin 16 Mayıstan itibaren televizyonlarda da gösterileceğine dikkati çeken Atilla, eserin, kurtuluş mücadelesinin başlangıcından TBMM'nin açılışına kadar olan süreci anlattığını vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...