Teras'ta film keyfi

Fil'm Hafızası, farklı türden ve ülkeden 15'i aşkın kısa filmi meraklısıyla buluşturacağı ''fil'm@9'' projesiyle, sinema keyfini İstanbul'un ferah teraslarına taşımaya hazırlanıyor...

Teras'ta film keyfi

Ocak 2011'de Facebook'ta bir sinema sayfası olarak başladığı yayın hayatını, 'deki sinema algısını iyileştirme ve bilinçli bir izleyici kitlesi oluşturma hedefleriyle kurduğu web sitesiyle devam ettiren Fil'm Hafızası, yedinci sanatın tutkulu müdavimlerini sinema eşliğinde sosyalleşme temalı fil'm@9 etkinliklerinde bir araya getiriyor.

İnteraktif yapısıyla mevcut sinema mecralarından ayrışan oluşum, bu düsturu film gösterimlerine uyarlayarak yaz akşamlarına sosyal ve dinamik bir eğlence alternatifi sunarken, Fil'm Hafızası İçerik Yönetimi tarafından belirlenen seçkide seyircilerin sinema salonlarında görme şansını bulamadığı birçok ödüllü kısa film yer alıyor.

Gösterimin ardından sinemaseverlere söz konusu filmler üzerine konuşup görüş paylaşımında bulunabilecekleri bir ortam sağlamayı hedefleyen Film Hafızası, etkinlik sonrasında DJ eşliğinde vereceği partiyle, terasları, sanat ve eğlencenin iç içe geçtiği samimi bir sinefil meydanına çevirmeye hazırlanıyor.

Program:
11 Haziran Pazartesi Küçük Beyoğlu Fabrika
19 Haziran Salı Vida Pera
27 Haziran Çarşamba Galatalife
09 Temmuz Pazartesi Hardal Asmalımescit
18 Temmuz Çarşamba Ghetto

fil'm@9 Küçük Beyoğlu Teras Programı
The Lost Thing (2010)
A.B.D | Andrew Ruhemann, Shaun Tan | 15:54

Giderek tekdüzeleşen yaşamlarımızda, her şey monotonlaşırken, hayata bir çocuğun gözünden bakmak; yargılamadan sorgusuz ve sualsiz.

Teras'ta film keyfi - 1

Modern Zamanlar (2012)
| Aykut Alp Ersoy | 08:10

Teknoloji ile beraber değişen hayat algısı ve insanın bu karmaşa içerisinde sosyal olma arayışı. Hüzünlü ve bir o kadar da düşündürücü bir hikaye.

Man Is the Only Bird That Carries His Own Cage (2008)
Fransa | Claude Weiss |12:39

Kafanızın içindekileri özgür bırakamadığınız, tekdüze ve tehditkar bir şehir. Yaşamanın tek yolu esaret mi, yoksa kaçış hâlâ var mı?

Inside Out (1999)
Fransa | Tom & Charles Guard | 07:02

İçerdeki ve dışardaki’nin hikayesi günü şenlendirecek bir melodi eşliğinde başlıyor. Kadın ve erkek arasındaki mesafe, bu ezgi ile birbirlerini kaybedene dek kısalıyor.

Jean-François (2009)
Fransa | Bruno Mangyoku, Tom Haugomat | 05:50

Çocukken hayalini kurup ulaşamadığımız, yerini hiçbir şeyin tutamadığı şeyler vardır. Yüzücü Jean-François’nın da, hiçbir kupanın yerini tutamadığı bir çocukluk hayali var.

Sayfa Yükleniyor...