Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi yetkililerinden, 27 Temmuz'da başlayacak Londra Olimpiyatları çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bakanlığın kalabalık bir davetli grubunu oyunlara götürmek istediğinin ifade edildiği toplantıda, TMOK'tan oyunlar için bilet temin edilmediği yanıtı geldi.

Bakan Kılıç, TMOK yetkililerinin, 'Kendilerine bir talimat verilmediği için bilet alınmadığı' açıklamasına tepki gösterirken, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile bilet teması başka bir gelişmeyi beraberinde getirdi.

Akşam gazetesinde, 'Devlet karaborsadan bilet alır mı' başlığı altında Murat Turhan imzasıyla yayınlanan habere göre, IOC'den bilet talep edildi ancak yanıtın, "2011 yazında satışa çıkan biletler tükendi. Karaborsadan almayı deneyin. Bazı Afrika ülkeleri, aldıkları biletleri satışa çıkarmış" olduğu keydedildi.

Habere göre bakanlık, bu yanıt üzerine ikili ilişkilerle bilet temini için girişimlerde bulundu, olumlu gelişmeler yaşanmasına rağmen hala istenilen rakama ulaşılamadı.