Toptan: TSK'yı yıpratacak sözlerden kaçınalım

Meclis Başkanı Köksal Toptan, AKP'li Bülent Arınç'ın ordu hakkında yaptığı açıklamaları "TSK’yı yıpratacak söz ve davranışlardan herkes kaçınır. Bu konuda en deneyimli arkadaşlarımızın başında Arınç gelir" dedi.

Anadolu Ajansı 13.03.2009 - 15:02

Toptan: TSK'yı yıpratacak sözlerden kaçınalım

TBMM Başkanı Köksal Toptan, eski Meclis Başkanı AKP Manisa Milletvekili Bülent Arınç'ın, ''Emekli orgenerallere ait ses kayıtları ortaya çıktı. Allah'a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş...'' şeklindeki sözleriyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Toptan, şöyle konuştu: ''O sözleri ne şekilde söyledi bilmiyorum. Yorum yapma işini doğru bulmuyorum. Böyle söylenmişse, Genelkurmay da böyle cevap verdi.

Arınç'ın ifadesiyle ilgili söylemiyorum ama Türk Silahlı Kuvvetleri, bu devletin güzide kurumlarından biridir. Yurdumuzun savunması konusunda geçmişte olduğu gibi günümüzde de başta terörle mücadele olmak üzere, büyük bir mücadeleyi canla başla vermektedirler. Bu ordunun yerine konacak başka bir ordu olmadığına göre, orduyu yıpratacak söz ve davranışlardan herkes kaçınır.

Bu konuda en deneyimli arkadaşlarımızın başında Sayın Arınç gelir. Bu nedenle Sayın Arınç'ın gazetelere yansıdığı şekilde bir beyanda bulunduğunu düşünmüyorum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...