Tören sırasında kalbine yenildi

Şırnak’ın Uludere ilçesinde iki yıl önce savaş uçaklarının bombardımanı sonucunda hayatını kaybeden 34 kişi anıldı. Tören sırasında kalp krizi geçiren bir kişi hayatını kaybetti.

Haberler 28.12.2013 - 13:13

Tören sırasında kalbine yenildi

Uludere ilçesinde düzenlenen bombardımanda hayatını kaybeden 34 kişi için Gülyazı köyünde anma töreni düzenlendi.

Mezarlıkta yapılan ilk törene aralarında BDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Gülten Kışanak’ın da bulunduğu kalabalık grup katıldı. Törende Abdullah Öcalan’ın mesajı da okundu.

2 yıl önceki operasyona ilişkin yeni iddialarda bulunan Selahattin Demirtaş, şunları söyledi:

"Burada sınırda bir konvoy var, arasında da bahoz erdal var. Fakat siviller de olabilir. Bu gizli bilgiyi buradakilerle de paylaşıyorlar. Başbakanı gece telefonla bilgilendiriyorlar. İşte bu Başbakan vurun diyor."

Demirtaş, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna da atıfta bulundu ve "3 tane bakanın oğlunu gözaltına aldılar. Trilyonlarla birlikte götürüp içeri attılar. Şu ana kadar 800 polisiyi görevden aldı Başbakan. Bu anaların 34 kuzusunu bu tepelerde parçaladılar tek bir onbaşıyı bile görevden almadılar" diye konuştu.

Törende üzücü bir olay da yaşandı. Hayatını kaybeden 28 kişinin yakını olan Miran Encü, törenler sırasında kalp krizi geçirdi. 45 yaşındaki Miran Encü yaşamını yitirdiği bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...