TTNet televizyonu internete taşıdı

Bilgisayarda televizyon kanallarını izleme, programları durdurup geri alma, program seçip izleme özelliklerine sahip Tivibu servisi hizmete girdi.

24.02.2010 - 16:03

TTNet televizyonu internete taşıdı

Genişbant internet bağlantısı üzerinden bilgisayarda televizyon izleme olanağı veren Tivibu hizmeti kullanıma sokuldu. Servisin en büyük özelliği, izlenen programı durdurup geri alabilme ve bir hafta boyunca geri dönüp yeninden izleme şansı vermesi.

İnternet servis sağlayıcı olmanın ötesine geçip 2010’da IPTV, müzik ve mobil iletişimde de söz sahibi olmak için hazırlanan TTNet’in en çarpıcı ürünlerinden biri bugün tanıtıldı. Tivibu adı verilen servis, TTNet abonelerine 61 televziyon kanalını bilgisayarlarından izleme, izledikleri programı durdurma ve hatta geriye alıp yeninden izleme olanağı sunuyor. Programlar, bir hafta süreyle tekrar izlenebiliyor.

Tivibu servisi için ilk etapta iki paket belirlenmiş. Standart Paket’te 61 televizyon kanalı Tekrar İzle, Durdur İzle özellikleriyle birlikte izlenebiliyor. Standart Plus Paket’te ise Standart Paket’e ek olarak, yerli ve yabancı filmler, popüler diziler, belgeseller, çocuk, yaşam ve eğlence programları gibi farklı türde içerikleri kapsayan Seç- İzle özelliği de yer alıyor.

Fiyatlara gelince; 30 Nisan’a kadar Tivibu üyesi olan TTNET müşterileri, 1 Mayıs’tan itibaren 31 Aralık’a kadar Standart Paket için 1 TL, Standart Plus Paket için ise yalnızca 4 TL ödeyecek. Ayrıca Kirala-İzle içerisinde yer alan film fiyatları lansman kampanyası süresince 50 kuruş ile 3 TL arasında değişiyor.

Servisie abone olan TTNet kullanıcıları, www.tivibu.com.tr üzerinden masa üstü yazılımı indirerek servisi kullanmaya hemen başlayabiliyor. Tivibu üzerinden yayın, 4:3 ve 16:9 olmak üzere iki formatta yapılıyor. Seçtiğiniz formata göre elbette aktarılan verinin miktarı da değişiyor.

Yaklaşık saatte 350-400 MB veri aktarımı olduğu varsayılırsa, kotalı internet paketi kullanan TTNet abonelerinin 15-16 saat izlemeden sonra kotalarının dolabileceğini ve kota aşım tarifesi üzerinden ücretlendirileceklerini belirtelim.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...