Türenç: Alkışladım mı, bilemiyorum

CHP Kurultayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu’nu alkışlayıp alkışlamadığı polemiğiyle ilgili olarak Tufan Türenç o an el çırpmış olabileceğini ama bunun farkında olmadığını söyledi.

26.05.2010 - 11:18

CHP Kurultay’ı sırasında genel başkanlığa tek aday olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun salona girişinde Hürriyet gazetesi yazarları Oktay Ekşi ve Tufan Türenç’in sandalyeye çıkıp Kılıçdaroğlu’nu alkışladığı tartışmaları sürüyor.

Taraf gazetesinden Melih Altınok’un iki yazarın Kılıçdaroğlu salona girdiğinde ayakkabılarını çıkarıp, sandalyenin üstüne çıkarak alkışladığını söylemesiyle ilgili olarak, Oktay Ekşi iddiayı kesin bir dille reddedip, Kılıçdaroğlu’nu alkışlamadığını belirtti.

Tufan Türenç ise bu sabah katıldığı NTV'deki "Yazı İşleri" programında ise kendisinin Kılıçdaroğlu'nu alkışlamadığını belirterek, "Ben gazetecilerin o atmosfer içinde ellerini bir iki kere çırpmasını normal karşılarım. Ancak masaların üzerine çıkarak bağırmak doğru değildir" dedi.

Türenç kendisinin daha önce, "Heyecan içinde ellerimi çırpmış olabilirim" sözünün hatırlatılması üzerine, "İnanın hatırlamıyorum o anı. Belki bir iki kere el çırpmış olabilirim" yorumunda bulundu.

Tufan Türenç sandalyeye çıkma durumunu ise kabul ederek bunu Kılıçdaroğlu'nun salona girip girmediğini göremek için yaptığını anlattı.

Türenç dün akşam NTV’de Ruşen Çakır’ın sunduğu “Basın Odası” programına bağlanarak kesin bir ifade ile, “Alkışlamadım” demişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...