Türk Hava Yolları, Diyarbakır- Erbil seferi başladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker, Türk Hava Yollarının (THY) Diyarbakır-Erbil arasında başlayan direkt seferlerinin, ilişkilere ve bölgenin iktisadi hayatına önemli katkı sağlayacağını bildirdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.04.2016 - 21:18

Türk Hava Yolları, Diyarbakır- Erbil seferi başladı
Arşiv

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, THY'nin Diyarbakır-Erbil arasında direkt seferlerinin başlaması vesilesiyle Erbil Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında, seferlerin bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

"Bölgenin ticari, dostluk ilişkilerine ve bütün iktisadi hayatına çok önemli bir gelişme sağlaması bu seferlerle mümkündür" diyen Eker, bu nedenle duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bölgesel Kürt yönetimi ve arasında iyi ve önemli ilişkiler bulunduğuna işaret eden Eker, "Bu ilişkilerin bundan sonraki süreçte de daha iyi bir noktaya taşınması bizim için önemlidir. Bu seferlerin başlatılmasına karar veren Sayın Başbakan'ımız Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz hafta bu kararı açıklarken de buna vurgu yaptı ve bana da özellikle hem tebriklerini hem de size selam ve sevgilerini iletmemi istedi." ifadelerini kullandı. 

Erbil Valisi Nevzat Hadi ise Diyarbakır-Erbil arasında direkt seferlerin başlamasından mutlu olduklarını belirtti. THY'nin Erbil ve Diyarbakırarasında güçlü bir köprü kurmayı başardığını vurgulayan Hadi, "Kürdistan bölgesi ve Türkiye arasında uzun yıllara dayanan tecrübeler, ilişkilerin nasıl geliştirilmesi konusunda her iki tarafı mutlu etmiştir ve bu şekilde devam ediyor. Bu seferler her iki taraf arasındaki önemli dostluk ilişkilerinin gelişmesine vesile olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, her iki kent arasında aslında var olan yakınlığın söz konusu uçak seferleriyle daha da ileriye taşınacağını ifade ederek, "Önümüzdeki dönemde gerek dostluklar gerekse iş ilişkilerinin daha iyi bir noktaya gelmesine katkı sunacaktır. Emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...