Türkiye’nin ilk kuş temalı projesi

Türkiye’nin ilk kuş temalı projesi tanıtıldı. Güneşli'deki Home Aves’te bu konsepte uygun olarak kuş bahçesi, meyve bahçesi ve sebze bahçesi bulunuyor.

03.04.2012 - 10:19

Türkiye’nin ilk kuş temalı projesi

Kavi Yapı, Şubat ayında inşaatına başladığı Home Aves projesini görücüye çıkardı. Türkiye'nin ilk kuş temalı projesi olarak lanse edilen Home Aves'te bu konsepte uygun olarak kuş bahçesi, meyve bahçesi ve sebze bahçesi bulunuyor.

Güneşli'de 6.5 dönüm arsa üzerinde inşa edilen ve yüzde 80'i yeşil alana ayrılan Home Aves'te inşaatın 24 ayda teslim edilmesi planlanıyor. 30 milyon liraya mal olacak proje, iki blokta 191 daireden oluşuyor.

Sekiz farklı tipte 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 dairenin bulunduğu Home Aves'te konutların büyüklüğü 41 metrekare ile 172 metrekare arasında değişiyor. Projede fiyatlarsa dairelerin büyüklüğüne ve konumuna göre farklılık gösteriyor. 1+0 stüdyo daireler 99 bin liradan, 1+1 daireler 149 bin liradan, 2+1 daireler 239 bin liradan, 3+1 daireler ise 377 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

BAHÇELERİ İLE ÖN PLANDA
Home Aves projesinin bahçeleriyle ön plana çıktığını belirten Kavi Yapı Genel Müdürü Mehmet Üstün, “Projeye ismini veren garden aves (kuş bahçesi), kuş sesleri içinde kitap okumak ya da keyif yapmak isteyenler için düşünüldü. 100 metrekarelik doğal bir kafeste bir taraftan kuş sesleriyle günün stresini atabilirsiniz” dedi.

TAPULAR HEMEN TESLİM
Üstün, Basın Ekspres Yolu üzerindeki işyeri sahiplerinin ve çalışanların projeye yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayarak, ön satışta 40 daireyi sattıklarını açıkladı. Ödeme konusunda konut alıcılarına kolaylık sağladıklarını dile getiren Üstün, “Yüzde 5 peşinatla dairelerimize sahip olmak mümkün. Tapuları da anında teslim ediyoruz” şeklinde konuştu.

Mehmet Üstün, projede uygun ödeme planı da oluşturduklarını belirterek, şu bilgileri verdi: “Örneğin 100 bin liraya satılan 1+1 dairemiz için 5 bin lira peşinat vermek yeterli. İlk altı ayın sonunda 10 bin lira yine birinci yılın sonunda 10 bin liralık iki ara ödememiz var. Onun dışında kalan 75 bin lirayı da 48 ay 1.979 lira taksitle veya 120 ay vadede 1.111 lira taksitle ödemek mümkün.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...