Ufuk Özerten serbest

Futbolda 'Şike soruşturması' kapsamında gözaltına alınan eski Türkiye Futbol Federasyonu yöneticisi Ufuk Özerten ile Trabzonspor yöneticileri Caner Çuvaloğlu ve Recep Denizer serbest bırakıldı.

Haberler 13.07.2011 - 16:52

Pazartesi günü tatil yaptığı Muğla'nın Milas ilçesinin Ören beldesinde teknede gözaltına alınan Özerten, bugün itibariyle serbest kaldı.

Özerten çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Söylenecek bir şey yok. İnşallah kısa süre sonra görüşürüz arkadaşlar. En azından kirlendiği söylenen futbol ortamında temiz kaldığım, mahkemeye sevk edilmeden savcılıkça serbest bırakılmamdan anlaşılmıştır. Hayatımın hiçbir döneminde kirli bir noktam olmadı. Herhalde ifadem alınmak için buraya çağrıldım. İfademi aldılar, serbest bırakıldım. Adalete ve 2 gün bizi misafir eden Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne teşekkür ederim. Her şey nezaket içinde yapıldı'' dedi.

TRABZONSPORLU İKİ YÖNETİCİ DE SERBEST
Şike operasyonunun ikinci dalgasında gözaltına alınan Trabzonspor yöneticileri Caner Çuvalcıoğlu ve Recep Denizer Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının bitmesinin ardından adliyeye sevk edilmeden serbest bırakıldı.

Prosedür gereği önce Haseki Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen iki yöneticinin serbest kalacağı haberi kulüp avukatı Celal Çobanoğlu tarafından duyuruldu.

Sayfa Yükleniyor...