Ulaştırma Bakanlığı'ndan açıklama: Heyelan sonrasında Bolu Dağı tünelleri trafiğe çift yönlü kapatıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bolu Dağı Tünellerinde meydana gelen heyelan sonrasında güvenlik gerekçesiyle trafiğin çift yönlü olarak kapatıldığını duyurdu. Heyelanı temizleme çalışmaları devam ediyor.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan açıklama: Heyelan sonrasında Bolu Dağı tünelleri trafiğe çift yönlü kapatıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, Dağı Tüneli’nin Düzce girişinde heyelan meydana geldiğini, Ankara yönü girişindeki 60 metrelik alanın toprakla kaplandığını kaydetti.

Heyelandan Ankara yönünde 3 şeridin, İstanbul yönünde ise bir şeridin etkilendiği vurgulanan açıklamada, toprak kayması riskinin devam etmesi nedeniyle tedbir amaçlı trafiğin çift yönlü olarak kapatıldığı bildirildi.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan açıklama: Heyelan sonrasında Bolu Dağı tünelleri trafiğe çift yönlü kapatıldı - 1 Bolu Dağı Tüneli'nin Düzce girişinde heyelan meydana geldi, yol trafiğe kapatıldı

Açıklamada, "Ulaşımın kapalı olması nedeniyle trafik, İstanbul yönünde Abant gişelerinden, Ankara yönünde ise Kaynaşlı gişelerinden D-100 karayoluna yönlendiriliyor. Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimiz Dağı tünellerinde yolu açmak için çalışmalarına başladı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı" denildi.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan açıklama: Heyelan sonrasında Bolu Dağı tünelleri trafiğe çift yönlü kapatıldı - 2

NTV yayınına bağlanan Valisi Ahmet Ümit, " sırasında bir kaza meydana gelmedi. Heyelan temizleme çalışmaları devam ediyor. Herhangi bir can ve mal kaybımız yok. Güvenlik güçlerimiz de incelemeye başladı" açıklamasında bulundu.

Anadolu Otoyolu'nun Düzce kesiminde heyelan nedeniyle kapanan yolun ulaşıma açılması için çalışmalar devam ediyor.

Yolun İstanbul istikametindeki toprak yığını iş makinelerinin yardımıyla kaldırıldı. Ekipler Ankara yönünde çalışmalarını sürdürüyor.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan açıklama: Heyelan sonrasında Bolu Dağı tünelleri trafiğe çift yönlü kapatıldı - 3 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, heyelan meydana gelen Bolu Dağı Tüneli'nde yolu açmak için çalışmaları sürdürüyor.

Havanın aydınlanmasıyla dağın yamacından kopan toprak parçasının büyüklüğü de ortaya çıktı.

Otoyolun ekiplerin yapacağı çalışmaların ardından ulaşıma açılacağı bildirildi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...