Uludağ Üniversitesi’nde yangın

Bursa’da Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi'ndeki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın itfaiyenin çalışmaları sonucunda kontrol altına alındı.

Anadolu Ajansı 05.09.2011 - 15:52

Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki Yolçatı köyünde başlayan anız yangını, rüzgarın da etkisiyle Uludağ Üniversitesi (UÜ) Görükle Yerleşkesi'ndeki ormanlık alana sıçradı.

Rüzgar nedeniyle giderek büyüyen yangına karadan ve havadan müdahale edildi.

Yaklaşık 3 hektar orman alanının tahrip olmasına yol açan yangın ekiplerin çalışmaları sonucunda kontrol altına alındı. Polis ekipleri, sabotaj ihtimaline karşı soruşturma başlattı.

UÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, gazetecilere yaptığı açıklamada, merkez Nilüfer ilçesinin Yolçatı köyünde anız yangını nedeniyle çıktığı tahmin edilen yangının, rüzgarın da etkisiyle yerleşkedeki ormanlık alana sıçradığını belirtti.

Dilek, yangının çıktığı noktanın ters istikametindeki bölgeye işaret ederek, ''O noktada da yangın çıktı. Sabotaj olabileceğini düşünüyoruz. Yangını kontrol altına aldık. Ne kadar bir alanın yandığını bilmiyoruz ama çok fazla bir alan yanmadı'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Sabotaj ihtimalinden neyi kastediyorsunuz?'' sorusunu Dilek, ''Yangının ilk çıktığı yer ile diğer taraf birbirinden çok farklı istikamette. Dolayısıyla bu, o ihtimali akla getiriyor. Olabilir'' diye yanıtladı.

Dilek, ''Şüphelendiğiniz bir şey var mı? sorusuna ise ''Yok, şüphelendiğimiz bir şey yok ama emniyet güçleri bu konuyla ilgileniyor. Bu ihtimalin de var olduğunu teknik olarak görebiliyoruz. İki alan birbirinden çok farklı alan. Birbirlerine yakın değiller'' diye cevap verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...