Uludağ'da iki arkadaşı arama çalışmalarında 15. gün

Bursa Uludağ'da 1 Aralık'ta çıktıkları dağ yürüyüşünde kaybolan iki arkadaşı arama kurtarma çalışmaları on beşinci gününde 300 kişi ile devam ediyor. İki arkadaştan birine ait montun bulunduğu Küreklidere'de arama çalışmaları yoğunlaştırıldı.

16.12.2019 - 11:35

uludağ.jpg

Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan Mert Alpaslan ve Efe Sarp için başlatılan arama çalışmalarına 15'inci gününde devam ediliyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinesinde yürütülen çalışmalara jandarma asayiş, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve bazı sivil arama kurtarma ekipleri katılıyor.

Bölgede yaklaşık 300 kişinin katıldığı arama çalışmalarına iki helikopter ile Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı (JİKU) da havadan destek veriyor.

1 ARALIK'TAN BU YANA KAYIPLAR

İstanbul'dan Bursa'ya 1 Aralık Pazar günü gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alpaslan (31) ve arkadaşı Efe Sarp (37), bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kaybolmuş, ihbar üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Uludağ'ın kuzeybatı yamaçlarındaki Küreklidere mevkisinde Sarp'a ait mont, bere ve anahtarlar, daha sonra ise iki baton bulunmuştu.

MERT'İN EŞİ BURCU'DAN MESAJ

Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan Mert Alpaslan'ın eşi Burcu Alpaslan, umudunu kaybetmediğini ve hiçbir kötü işaret olmadığı için eşi ile arkadaşının sığınacak bir yer bulduğuna inandığını söyledi. HABERE GİT

VİDEO: ARAMA ÇALIŞMALARININ 15. GÜNÜNDE SON DETAYLAR

Sayfa Yükleniyor...