Üniversite öğrencisi bulduğu parayı teslim etti

Üniversite öğrencisi, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda tuvalette poşet içersinde bulduğu 7 bin lirayı Ağrı'da polise teslim etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.01.2014 - 15:47

Üniversite öğrencisi bulduğu parayı teslim etti

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Hayrettin Bostan, Ağrı'ya gelmek için İstanbul Atatürk Havalimanı'na gitti.
     
Havalimanı tuvaletinde bir poşet içerisinde 7 bin lira olduğunu gören Bostan, uçağın kalkmasına az bir zaman kaldığı için parayı alarak uçağa bindi. Bostan, daha sonra kente geldiğinde parayı Ağrı Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.
     
Bostan, "Uçağın kalkmasına çok kısa bir süre olmasından dolayı durumu havalimanı görevlilerine bildirmeden poşeti yanıma aldım ve ertesi gün Ağrı emniyetine giderek teslim ettim" dedi.
     
Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Bostan'ın, bu örnek davranışını tatille ödüllendirdiklerini belirterek, "Hayrettin kardeşimiz çok örnek bir davranış sergileyerek bulduğu parayı Ağrı Emniyet Müdürlüğü'ne teslim etmiş. Ülkemizin geleceği olan bu gençler, milletimizin bütün değerlerine bağlı olarak yetiştikleri için gurur duyuyoruz. Bu güzel davranışından dolayı kendisini tatille ödüllendirdik" diye konuştu.
     
Bu arada, paranın sahibinin Gaziantepli olduğu ve parasını almak üzere Ağrı'ya geleceği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...