Şirket tarihi fırlatıştan sonra yaptığı açıklamada, Dünya etrafında iki tur atan Dragon uzay kapsülünün gizli bir yük taşındığını belirterek, İngiliz komedi grubu Monty Python'ın ünlü peynir dükkanı skecine atfen, bu yolculukta kapsüle "Le Brouere" peyniri yerleştirildiğini bildirdi.

Skeçte, Mousebender karakteri, peynir dükkanı sahibine aralarında beyaz peynirin de bulunduğu 42 çeşit peynir soruyor, ama Le Brouere istekleri arasında yer almıyordu.

SpaceX şirketinin sahibi ve yürütme kurulu başkanı Elon Musk, bu şakanın tarihi başarıyı gölgelememesi için gizli yükün ne olduğunu açıklamaktan kaçınmıştı. Bu olayla, ilk kez uzaya peynir gönderilmiş oldu.

Uzay uçuşlarının yarım yüzyıllık tarihinde sadece beş ülke ABD, Sovyetler Birliği/Rusya, Çin, Japonya, Hindistan ve bir hükümetlerarası uzay kuruluşu olan Avrupa Uzay Ajansı (ESA) yörüngeye bir uzay aracı gönderip, bu araçların Dünya'nın atmosferine yeniden girmesini sağlamayı başardı.

Özel sektör tarafından test amaçlı olarak dünyanın yörüngesine yerleştirilen kapsül, daha sonra kontrollü olarak Büyük Okyanus'a indirilmişti.