Uzaylılardan sakının!

Ünlü astrofizikçi Hawking, uzaylıların Dünya'yı olası ziyaretinin pek de dostane olmayacağını iddia etti.

26.04.2010 - 09:21

Uzaylılardan sakının!

Dahi astrofizik profesörü Stephen Hawking, Dünya dışında canlıların olduğundan kesinlikle emin olduğunu, ancak bunlarla temastan kaçınılması gerektiğini söyledi.

Belgesel kanalı Discovery Channel için hazırlanan bir programda konuşan Hawking, evrende 100 milyar galaksi, bu galaksilerin her birinde de 100 milyonlarca yıldız olduğunu belirterek sadece dünyada yaşam olduğunu düşünmenin imkânsız olduğunu savundu.

“Benim matematiksel beynime göre, bu rakamlar bile uzaylıların varlığını gayet rasyonel kılıyor" diye konuşan Hawking,  uzaylıların Dünya'yı ziyaretininse tehlikeli olabileceği uyarısında bulundu. Hawking, "Uzaylı uygarlıkların Dünya'yı keşfi, Kristof Kolomb'un Amerika kıtasını keşfinden farklı olmaz. Kaynaklar yağmalanır, bizim durumumuz da şimdi yerli Amerikalıların durumuna benzer" dedi. Ünlü bilim adamı şöyle devam etti:

"Evrimleşmiş uzaylılar, ulaşabildikleri gezegenleri ele geçirip oralarda koloniler kurmayı tasarlıyor olabilir. Dolayısıyla uzaylıların var olduğu kabul edilecekse, onların neye benzeyebileceğini iyi düşünmeliyiz."

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), muhtemel uzaylılara barış mesajı vermek amacıyla 2 sene önce uzaya yayın yaparak Beatles grubunun "Across The Univers" şarkısını dinletmişti. Şarkı 2439 yılında Polaris bölgesine ulaşacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...