Vali Mutlu: Dilan marjinal örgüt üyesi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, başına gaz bombası isabet eden ve ameliyat edilen  17 yaşındaki Dilan Alp'in marjinal örgüt üyesi olduğunu söyledi. Dilan'ın babası Ali Alp, "Bir buçuk yıldan beri mücadele eden bir babanın çocuğu marjinal olamaz. Benden esinlenerek 1 Mayıs'a katıldı" dedi.

02.05.2013 - 15:59

Vali Mutlu: Dilan marjinal örgüt üyesi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul'da 1 Mayıs'ta yaşanan olaylarla ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.


"Yaralıların 3'ü de militan" diyen Mutlu, "Dilan adlı kızımız da yaralıdır. Dilan, marjinal grup üyesidir. Biz de kayıtları vardır. Çatışma içerisindedir. Tam bir radikal mensuptur" diye konuştu.

"Yaptığımız hiçbir eksik ve yanlış işlem yoktur" diyen Mutlu, "Dünyanın ne kadar mahkemesi varsa, ülkemizde ne kadar mahkeme varsa müracaat edilebilir. Aldığımız karar kendi vicdanımda fevkalade doğrudur" ifadesini kullandı.

Vali Mutlu'ya Dilan Alp'in ailesinden tepki geldi. Baba Ali Alp, "Bir buçuk yıldan beri mücadele eden bir babanın çocuğu marjinal olamaz. Benden esinlenerek 1 Mayıs'a katıldı. Ben de buna engel olmadım, haberim vardı.

Tayyip Erdoğan ne dedi, 'Taksim Meydanı'nda vatandaşımın burnu kanarsa bana hesap sorarlar.' Benim evladımın burnu kanadı tabii ki ben Emniyet'ten hesap soracağım" dedi.

HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI
Tarlabaşı'nda polis müdahalesinden kaçan 17 yaşındaki lise öğrencisi Dilan Alp, bir evin girişine sığındı.

Başına gaz bombası kapsülü isabet ettikten sonra, ilk müdahale olay yerinde yapıldı ve Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kafatası kırılan Dilan Alp'in hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...