NTV

Vapurda hırsızla selfie!.. (Cüzdanını çalan yankesiciyi selfie yakalattı)

ntv.com.tr

Türkiye

Eminönü-Üsküdar vapurundaki yankesicilik olayı genç kadının selfie'si ile ortaya çıktı. Hırsızlık zanlısı M.Ö cep telefonundaki fotoğrafa dayanılarak gözaltına alındı.

Son dönemde hemen herkesin tutkusu haline gelen selfie bu kez, bir suç olayının aydınlatılmasında delil oldu.

Gazete Habertürk'ün haberine göre İstanbul'da yaşayan Elçin Özge Cörüt, arkadaşı Fatih Özkan ile birlikte Almanya’dan gelen misafirlerini gezdirmek için Eminönü’nden Üsküdar’a giden şehir hatları vapuruna bindi. Yaşadıkları güzel anları ölümsüzleştirmek isteyen Fatih Özkan, vapur Üsküdar İskelesi’ne yanaşırken Cörüt’le birlikte selfie çekti. Genç kadın, o sırada çantasının kurcalandığını hissetti. Arkasını dönüp çantayı kontrol ettiğinde cüzdanının çalındığını fark etti. İkili hemen az önce çektikleri fotoğraflara baktı.

ÖZÇEKİMDEKİ HIRSIZLIK ANI DELİL SAYILDI

Yankesicinin cüzdanını çalma anının selfie karelerine de yansıdığını gören Elçin Özge Cörüt, fotoğraflardan şüpheliyi tespit etti. Genç kadının tepkisi üzerine şüpheli M.Ö. iddiayı reddetti. Bu sırada devreye giren vapurda görevli güven timlerinin yaptığı aramada çalınan cüzdan M.Ö.’nün iç çamaşırından çıktı. Şüpheli adli işlemler için Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. Hırsızlık anının bulunduğu fotoğraf da suç delili sayıldı.

Özge Cörüt'ün cüzdanının çantadan çekilme anı...
Özge Cörüt'ün cüzdanının çantadan çekilme anı...

ETİKETLER