Vural: Başbakan’ınki münafık siyaset

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan’ın Kürt açılımıyla ilgili parti grubunda yaptığı konuşmayı ''Yeşilçam retoriği'' olarak niteleyerek “Münafık, iki yüzlü siyaset yapıyor” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Demokratik açılım” ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi.


Vural, ''AKP grubu ağlama duvarına dönmüştür. Hamaset ve gözyaşı üzerinden siyaset yapıp kardeşliği bozan bu projenin üzerine gözyaşlarıyla bir ambalaj örtmek istiyorlar” dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını ''Yeşilçam retoriği'' olarak niteleyen Vural, şöyle konuştu: ''Sayın Başbakan, 'kardeşlik projesi başlatacağız' diyor. Projesi, kardeşliği bozma projesidir. Ben buna 'Karpuz siyaseti' diyorum. Dışı yeşil, içi kırmızı. Tam bir münafık siyaseti, iki yüzlü siyaset... Sayın Başbakan, ya göründüğün gibi ol, ya da olduğun gibi görün.''

‘DEVLETİN DEĞİL, AKP’NİN PROJESİ’
Vural, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın DSP'yi ziyaret ederken yanında partisinden yöneticilerin yer aldığını belirterek,''Bu devlet projesi ise yanınızda AKP yöneticilerinin ne işi var? Projenin devlet projesi değil, AKP'nin parti çalışması olduğu ortaya çıkmıştır'' diye konuştu.

‘EDEPTEN Mİ BAHSEDİYOR?’
Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın kendisini kastederek ''edep dışı'' konuştuğunu söylediğinin belirtilmesi üzerine şunları söyledi: ''Edepten bahseden Sayın Başbakan mı? Şehitlere 'kelle' diyen, 'artistlik yapma' diyen, 'ağzınız kokuyor' diyen bir Başbakan... Edep ve ahlak dışı hiçbir sözümüz olmamıştır. Konuşurken Başbakan sıfatını Başbakanlıkta bırakırsa daha uygun olur.''

‘İSPANYA’YA TATİLE GÖNDERSİNLER’
AKP’li Dengir Mir Mehmet Fırat'ın "PKK'nın 200 üst yöneticisinin başka bir ülkeye gönderilmesi'' yönündeki sözlerin anımsatılması üzerine de Vural, “PKK ile müzakere, mütareke ve af getirmektir. 'İmralı muhatap alınmalı', diyenler AKP'li milletvekilleri değil mi? Emine Ayna ile ne farkları var. Bu 200 kişiyi milletin parasıyla İspanya'ya tatile göndersinler, rehabilitasyona tabi tutsunlar” dedi.

‘TİLLOLU MU, AYDINLARLI MI?'
MHP Grup Başkanvekili Vural, ''Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç sizin kendinizi tanıtırken Tillo'lu olduğunuzu söylediğinizi belirtti. Tillolu musunuz, Aydınlarlı mısınız'' sorusuna şu yanıtı verdi: ''Ben Diyarbakır doğumluyum. Asıl nüfusum Siirt. Köy de Aydınlar... Biz bu Türk milletinin evladıyız. Diyarbakır'a Amed mi diyecekler, Hakkari'ye Çölemerik mi diyecekler. İstanbul'a Konstantinapolis mi diyecekler. Çok mu demokratik olacaklar?”

Sayfa Yükleniyor...