Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, 7 Nisan'da ünlü oyuncu Yağmur Atacan'a Etiler'deki iş yerinin önünde silahlı saldırı düzenlediği öne sürülen Galip T.'yi (41) sabaha karşı Gaziosmanpaşa'da gerçekleştirdikleri operasyonla gözaltına aldı.

Sorgulanmak üzere Gayrettepe'deki Gasp Büro Amirliği'ne götürülen şüpheli, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

KİMLİĞİ CEP TELEFONU SİNYALİNDEN TESPİT EDİLDİ
Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis, saldırının yapıldığı yerdeki cep telefonu sinyalleri, güvenlik kamera görüntüleri ve görgü şahitlerinin ifadesine göre şüpheli Galip T.'nin kimliğini tespit etti.

KADIN MESELESİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Gasp Büro Amirliğinde sorgulanan Galip T.'nin zaman zaman çelişkili ifadeler verdiği öğrenildi.

Galip T.'nin olayı kadın meselesi yüzünden yaptığını anlattığı ancak konunun detaylarını söylemediği bildirildi.

Galip T.'nin ayrıca Yağmur Atacan'ı daha önce hiç görmediğini söylediği de belirtildi.

Zanlının çelişkili ifadeler vermesi üzerine, olayda bir azmettirici olma ihtimaline karşılık soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi.

DAHA ÖNCE BİR KEZ GÖZALTINA ALINMIŞ
Polis tarafından yapılan incelemede Galip T.'nin daha önceden sigara kaçakçılığı suçundan bir kez gözaltına alındığı, bu olay dışında başka bir kaydının bulunmadığı öğrenildi.

Galip T.'nin savcılık tarafından detaylı ifadesinin alınacağı belirtildi.

Beşiktaş'ta, 7 Nisan'da ofisinin önünde otomobiline binen Atacan'a, seyir halindeki bir araçtan ateş edilmiş, otomobilin sol ön camından giren kurşun, sağ arka camdan çıkmıştı.

Atacan'ın yara almadan kurtulduğu saldırının faili olaydan sonra kaçmıştı.