Yağmur suyu içerek hayatta kalmış

Tokat'ın Erbaa ilçesinde, ailesiyle odun toplarken ormanda kaybolduktan 6 gün sonra bulunan Mustafa Can Yaşar'ın (6), ormanda kaldığı sürede yağmur sularını içtiği anlaşıldı.

Yağmur suyu içerek hayatta kalmış

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Mustafa Can'ın sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

Çocuk yoğun bakım servisi sorumlusu çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Yrd. Doç. Dr. Erhan Karaaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küçük çocuğun 2 gün önce hastanelerine geldiğini hatırlattı.

Mustafa'nın tedavisinin sürdüğünü anlatan Karaaslan, şunları kaydetti:

"Mustafa'nın durumu iyi. Sağlık durumu iyiye gidiyor. Laboratuvar değerlerinde bozukluk halen devam ediyor. Yoğun bakımda tutacağız. Tahmin ediyorum 1 veya 2 gün içinde taburcu ederiz. Mustafa bize 'yağmur suyu içtim' diye tarif ediyor. Su ihtiyacını böyle karşılamış. Gıdayı nasıl temin ettiği söyleyemiyor. Testlerinde de bir şey gözükmüyor. Belli ki yağmur suyu yetmemiş. Bir miktar susuz kaldığını gösteren bulgular var."

Doktor ve hemşirelerin "Yağmur suyu mu içtin" sorusuna elini ağzına götürerek karşılık veren küçük çocuk hala konuşamıyor, soruları başını sallayarak cevaplıyor.

Erbaa ilçesine bağlı Sütlüce köyü Başyatak mezrasında kaybolan Mustafa Can Yaşar, 6 gün sonra jandarma ekiplerince bir kaya oyuğunda çıplak halde bulmuştu.

Sayfa Yükleniyor...