'Yalanlarından Recep Larousse yapacağız'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Congresium Kongre Merkezi'nde yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan'ı yalancılıkla suçladı.

16.02.2013 - 18:50

'Yalanlarından Recep Larousse yapacağız'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Recep Bey'in yalanlarıyla ilgili bir ansiklopedi hazırlayacaklar. Adı da 'Recep Larousse' olacak" dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı'nın sorumluluğunda yürütülen ''Eğitici Eğitimi''ne katılan bin 900'ü aşkın üye için ATO Congresium Kongre Merkezi'nde düzenlenen katılım belgesi dağıtım töreninde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının hedefinde Başbakan Erdoğan vardı.

Erdoğan'ın, ''Güçler ayrılığı ilkesi ayak bağıdır'' dediğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Demokrasiden şikayet eden bir Başbakan olabilir mi Eleştiriye tahammülü olmayan bir kişiden Başbakan olabilir mi 'Konuşmayın susun, hep beni alkışlayın' diyor. Hep beni alkışlayın derseniz ruhsal yapıda bir sorun vardır'' dedi.

Hiçbir koşul ve ortamda halka yalan söylemeyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Biz nasıl inançları, etnik kimleri siyasete alet etmiyorsak halka yalan da söylemeyeceğiz. Ama bu ülkenin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan yalan söylemede dünya rekorunu kıran bir liderdir. Kendisine 'yürüyen yalan makinası' demiştim, 'Evet yalan makinasıyım' diye kendisi itiraf etti. Ne söyleyeyim başka.

Arkadaşlara talimat verdim, Recep Bey'in yalanlarıyla ilgili bir ansiklopedi hazırlayacaklar. Adı da 'Recep Larousse' olacak. Bugün söylediğini yarın inkar ediyor. Hepinizin çok iyi bildiği bir örnek, 'Siz terör örgütüyle bir masaya oturdunuz, görüşüyorsunuz' dendiğinde 'Bunu söyleyen şerefsizdir' demişti. Olay ortaya çıktı, ben bir cümle kullandım, 'Şimdi kim şerefsiz ' diye. Cevap geldi mi Cevabı bekliyorum. Mademki benim her eleştirime yanıt veriyor bunu da cevaplasın.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...