Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil hayatını kaybetti

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil (57) hayatını kaybetti.

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil hayatını kaybetti

İstanbul ve Bandırma Hakim Adayı olarak mesleğe başlayan Çil, Yargıtay Tetkik Hakimliği görevinde bulundu.

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi'nde 7. Hukuk Dairesi Başkanı olan Çil, 2018'de Yargıtay üyesi seçildi.

İş hukuku alanında yayımlanan çok sayıda makalesi bulunan Çil, evli ve iki çocuk babasıydı.

Öte yandan Çil için pazartesi günü saat 10.30'da Yargıtay Başkanlığında tören düzenlenecek. Çil'in cenazesi, Karşıyaka Ahmet Efendi Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecek.

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil hayatını kaybetti - 1 Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil

BAKAN TUNÇ, YARGITAY BAŞKANI VE TBB'DEN, YARGITAY ÜYESİ ÇİL İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yargıtay Üyesi Şahin Çil'in ailesine başsağlığı diledi.

Tunç, sosyal medya hesabından, "Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil'in vefatını teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Vefat eden Yargıtay üyemize Allah'tan rahmet, ailesine ve yargı camiamıza başsağlığı ve sabır diliyorum." paylaşımında bulundu.

YARGITAY BAŞKANI AKARCA'DAN TAZİYE MESAJI
 
Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, yayımladığı taziye mesajında, Çil'in yaptığı çalışmalar, yazdığı kitap ve makaleler ile Yargıtaya ve Türk hukukuna büyük katkılar sunduğunu, hukukçu ve beyefendi kişiliğiyle gönüllerde yer edinen iyi bir insan olduğunu belirtti.

Çil'in vefatından dolayı duyduğu derin üzüntüyü dile getiren Akarca, "Merhum arkadaşıma Allah'tan rahmet; kıymetli eşi Özlem Hanımefendi ve kızları başta olmak üzere tüm ailesine, sevenlerine, yakınlarına ve Yargıtay camiamıza başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

TBB'DEN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

Barolar Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada da "Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi çalışmalarına da büyük katkıları bulunan iş hukukunun duayenlerinden Yargıtay Üyesi Şahin Çil'in vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet; kederli ailesine, sevdiklerine ve yargı camiasına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz." ifadelerine yer verildi.

Sayfa Yükleniyor...