Yarım kalan konser tamamlanıyor

Kardeş Türküler, Sezen Aksu, Ara Dinkjian, Arto Tunçboyacıyan, Aynur ve Okmeydanı Halkevi Çocuk Korosu Açıkhava'da buluşuyor.

05.09.2011 - 16:24

Yarım kalan konser tamamlanıyor

Kardeş Türküler’in 14 Eylül günü Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda vereceği konser büyük bir buluşmaya sahne olacak. Yeni Bir Gün adlı konserde Kardeş Türküler’in ağırlayacağı konuklar arasında Sezen Aksu, Arto Tunçboyacıyan, Ara Dinkjian da bulunuyor. Aynı gece Aynur Açıkhava’da “yarım kalan” konserini Kardeş Türküler ve Sezen Aksu ile “tamamlayacak”, Okmeydanı Çocuk Korosu ise sanatçılara eşlik edecek.

Farklı dillere ve kültürlere dokunan müzikal formları bir araya getirerek sadece etnisiteye değil; dil, inanç, cinsiyet ve cinsel yönelime karşı kurgulanmış her türlü ayrımcılığa karşı duruşun simgesi haline gelen Kardeş Türküler, bu yıl vereceği Açıkhava konserine sürprizlerle geliyor. 14 Eylül akşamı, saat 21:00’de Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda birbirinden değerli konuklarla sahneyi paylaşacak olan Kardeş Türküler barışın ve kardeşliğin sesinin daha da gür çıkmasını hedefliyor. Bu yıl çıkan Çocuk (H)aklı albümünün müzik direktörlüğünü yapan Arto Tunçboyacıyan’ı, daha önce de birlikte çalışma yaptıkları usta müzisyen ve besteci Ara Dinkjian’la bir araya getirecek grubun barış çağrısına bu kez Sezen Aksu da katılıyor. Sezen Aksu’nun kendi şarkılarının yanı sıra Kardeş Türküler şarkılarını da yorumlayarak yer alacağı konserde sanatçılar tüm insanlığa birlikte ve barış içinde yaşama çağrısı yapacak.

Geçtiğimiz günlerde yine Açıkhava Tiyatrosu’nda talihsiz bir şekilde konserini yarım bırakmak zorunda kalan Aynur, bu olayın ardından sahneye ilk kez bu konserle çıkarak, bir anlamda yarım kalan konserini tamamlayacak. Aynur’a şarkılarında Sezen Aksu ve Kardeş Türküler eşlik ederken, her türlü ayrımcılığa ve ötekileştirmeye karşı Açıkhava sahnesi dayanışma ve dostluğun zemini olacak.

“Yaşadığımız günler neler getirdi bize?.. Acılar, sevinçler, ayrılıklar, kavuşmalar, gözyaşları… Çok şeyler öğrendik yaşadıklarımızdan… Ve bugün artık yeni şeyler söylemenin zamanı geldi…” diyerek yola çıkan Kardeş Türküler, özgürlük ve eşitlik yolunda atılması gereken daha çok adım olduğunu biliyor… Ve yine hepimiz biliyoruz ki, türkülerin kardeşliği bu adımlardan biri!

Silahların sustuğu, yoksulluğun ve her türlü ayrımcılığın sona erdiği eşit ve özgür sabahları müjdelemek için söylenecek şarkılar…

“Yeni Bir Gün!”e danslarla, şarkılarla merhaba demek için!..''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...