Yarın hava durumu nasıl olacak? 13 Şubat il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminlerine yönelik araştırmalar yeni gün öncesi hız kazanıyor. Yaşadıkları şehirlerde havanın nasıl seyredeceği ve yağmur durumu vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, yarının hava durumu nasıl olacak?

Yarın hava durumu nasıl olacak? 13 Şubat il il hava durumu tahminleri
ARŞİV

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu ve Eskişehir çevrelerinin sağanak yağışlı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Antalya ve Isparta çevreleri ve Burdur'un doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın da güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege ile Batı Akdeniz'de güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) Kıyı Ege'de yer yer fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

13 ŞUBAT 2024 İL İL TAHMİNLERİ

Yarın hava durumu nasıl olacak? 13 Şubat il il hava durumu tahminleri - 1

Sayfa Yükleniyor...