Yavru köpeği sopayla dövdü, tepki gösterenleri tehdit etti

İstanbul Sultangazi'de, yavru köpeği başına sopayla vurarak yaralayan ve kendisine tepki gösterenleri tehdit eden bir kadın, komşularının şikayeti üzerine polis merkezine götürüldü. Saldırgan ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken, yavru köpek ise Sultangazi Belediyesi ekiplerince barınağa götürüldü.

Yavru köpeği sopayla dövdü, tepki gösterenleri tehdit etti

'un Sultangazi ilçesi Zübeyde Hanım Mahallesi'nde yalnız yaşayan F.S.'nin 5 ay önce sahiplendiği yavru köpeği aylarca sopa ile dövdüğü öne sürüldü.

İddiaya göre, komşularının tepkisi üzerine F.S. köpeğe uyguladığı şiddeti artırdı. 5 Temmuz Çarşamba günü akşam saatlerinde ise F.S.'nin köpeğe sopayla şiddet uyguladığını gören komşusu Filiz Demirtaş, tepki gösterdi.

O anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden Demirtaş'ı gören F.S. tehditler savurdu. Görüntülerde, elinde sopa olan F.S.'nin köpeğin peşinden gittiği ve ''Bu köpeği de öldürürüm, sizi de öldürürüm. Akıllı olacaksın.'' diye bağırdığı görülüyor.

Bir başka görüntü de ise Gülizar Poyraz, F.S.'nin evinin önünden geçtiği sırada, köpeğin seslerini duydu. Evin bahçesine doğru bakan Poyraz, aç ve susuz bırakıldığını düşündüğü köpeğin sağlık durumunun iyi olmadığını görünce, köpeği cep telefonu kamerası ile görüntüledi.

Yavru köpeği sopayla dövdü, tepki gösterenleri tehdit etti - 1

Polise giderek hem kendisine hem de yavru köpeğe saldırdığı için F.S.'den şikayetçi olan komşusu Filiz Demirtaş, Gazi Polis Karakolu'nda ifade verdi.

Sultangazi Belediyesi ekipleri yavru köpeği barınağa götürürken, F.S. de ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. İfadesi alınan F.S. serbest bırakıldı.

Yavru köpeği sopayla dövdü, tepki gösterenleri tehdit etti - 2

''SAAT 06.00'DA KÖPEĞİ DÖVMEYE BAŞLIYOR''

F.S.'den şikayetçi olan Filiz Demirtaş, "Köpeğin üzerinde fırça sapı kırdı. Mahallede çocuklar oynuyordu, çocuklar bahçeye girmiş. Köpeğe bağırarak, 'Bir daha bunları bahçeye alacak mısın?' diyerek üzerinde sopa kırdı. Bu kez kendisine tepki verdim. Bana hakaret etti. Ölüm tehditi savurdu. Ben köpeğin ağlamasına dayanamadım. Şikayetçi oldum, hem hakaretten hem de köpeğe şiddetini yazdım. Köpeğin ağlama sesinden uyuyamıyorum. Saat 06.00'da köpeği dövmeye başlıyor." dedi.

Yavru köpeği sopayla dövdü, tepki gösterenleri tehdit etti - 3

"KÖPEĞİN ÜZERİNDE KIRILAN SOPAYI GÖRDÜK"

Köpeğin şiddete uğradığını ilk fark edenlerden biri olduğunu belirten Gülizar Poyraz, "Kadın konuşulacak gibi değil. Karşına alıp konuşunca hakarete uğruyorsun. Birinin köpekle ilgilendiğini görünce köpeğe daha fazla şiddet uyguluyor. Zaten köpeğin üzerinde kırılan sopayı da gördük.'' diye konuştu.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...