Yeni lisede Başbakan’ı şaşırtan eksik

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Enerjisa Fen Lisesi’nin açılışını yapan Başbakan Erdoğan, laboratuarda deney yapacak malzeme olmamasına  şaşırdı. Erdoğan, “Öğrenciler turistler mi?” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.10.2010 - 16:53

Yeni lisede Başbakan’ı şaşırtan eksik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Enerjisa Fen Lisesi ve öğrenci yurdunun açılış töreninde yaptığı kısa konuşmada, okulun ve öğrenci yurdunun eğitim camiasına hayırlı olmasını Allah'tan temenni ettiğini ifade etti.

Okula bir kapalı spor salonu yapılacağını bildiren Erdoğan, Sabancı Grubuna teşekkür etti ve ''devamını da diliyoruz'' dedi.

Başbakan Erdoğan, daha sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve diğer yetkililerle ''Ya Allah Bismillah'' diyerek kurdeleyi kesti ve okul ile yurdun açılışını yaptı.

DENEY YAPACAK MALZEME YOK
Açılışın ardından okulda incelemelerde bulunan Erdoğan,  laboratuvarında deney yapılacak kimya maddelerinin olmadığını öğrendi.

Erdoğan, ''Öğrenciler sınava bu malzemeler olmadan mı hazırlanıyor? Bir aydır burada bu yavrular kimya laboratuvarında sadece turist değil mi? Teori... Uygulama yok'' dedi.

Erdoğan, maddelerin neden gelmediğini de Bandırma Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine sordu ve konuyu takip edeceğini söyledi.

‘SINIFIMIZ 76 KİŞİYDİ’
Resim atölyesini de ziyaret eden Erdoğan, öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilere durumlarından memnun olup olmadıklarını soran Erdoğan, ''Biz iki kişilik sıralarda üç kişi oturuyorduk. Sınıfımız 76 kişiydi'' dedi.  

Sayfa Yükleniyor...