Yeni Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı kimdir, kaç yaşında?

Yeni Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı oldu. Kabinede yer alan isimlerin açıklanması ardından İbrahim Yumaklı'nın hayatı, kariyeri ve daha önceki görevleri merak konusu oldu. Peki, Yeni Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı kimdir, hangi görevlerde bulundu?

Yeni Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı kimdir, kaç yaşında?

1969 Yılında Kastamonu'da doğan İbrahim Yumaklı, Bakırköy İmam Hatip Lisesi'nin ardından, 1992 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

İş hayatına 1993 yılında Marshall Boya A.Ş.'de ithalat işlemleri uzmanı olarak başlayan Yumaklı, 2011 yılına kadar Akzo Nobel bünyesinde bulunan Marshall Boya A.Ş. ile bağlı grup şirketlerinin mali gruplarında yöneticilik yaptı. 2011 yılında Aljazeera Türkiye'de çalışmaya başladı. 2012-2015 yılları arasında Aljazeera Türkiye'nin sahip olduğu TV kanalını yönetti. Ocak- Ekim 2016 tarihleri arasında Anadolu Ajansı Uluslararası Operasyonlar Direktörü olarak görev yaptı.

Ekim 2016'dan itibaren Genel Müdür ve İcracı Yönetim Kurulu Üyesi olarak GÜBRETAŞ'ta görev yapmış olup, 7 Nisan 2022 Perşembe Günü yayınlanan Resmi Gazete ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Sayfa Yükleniyor...