Yıldırım: Hizmet destekle olur

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in ‘hükümetle kavga eden belediyeler projelerini Ankara’dan geçiremez’ açıklamasının ardından, bu kez Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım benzer ifadeler kullandı.

Haberler 24.02.2009 - 17:09

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da, yerel yönetim ve hükümet arasındaki ilişkinin, halka hizmet götürme noktasındaki önemine değindi.

Yıldırım, Malatlaya’da yaptığı konuşmada, Ak Parti’nin dik duran ve halka hizmet götüren kadrolardan oluştuğunu, hizmetin başbakanın iradesi ve desteğiyle yapılabileceğini söyledi. Bu sözler, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in Antalya’da yaptığı ve muhalefetin sert eleştirilerine muhatap olan açıklamalarını hatırlattı.

Yıldırım, “'ye laf edenin haddini de hududunu da bildiren bir başbakanı var” dediği konuşmasında, “Öyle bir başbakanın etrafında da böyle bir ekip var. Bu ekipte gerek bakanlar gerekse belediye başkanları sizin desteğiniz, başbakanın iradesi olmazsa nasıl hizmet yapacak? Hizmet destekle olur, iradeyle olur” ifadelerini kullandı.

Bakan Yıldırım, Sanayi Köprülü Kavşağı, Erhaç Havaalanı bölünmüş yolu ve Akçadağ bölünmüş yolunun açılışında yaptığı konuşmasında, Türkiye'de son 6 yılda dağ gibi büyüyen sorunların dağ gibi hizmetlere dönüştürüldüğünü belirtirken, ülkeyi çeteler ve organize suç örgütlerinden kurtaracaklarını ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...