NTV

Yollarda dönüş çilesi

İHA,NTV Haber

Türkiye

9 günlük bayram tatili bugün bitiyor. Trafiğe yakalanmak istemeyen tatilciler cumadan yola çıktı. Ama yine de kimi noktalarda yoğunluktan kurtulamadılar.

Kurban Bayramı için tatile ve memleketlerine gidenler, dönüş yoluna çıktı. Okulların da Pazartesi günü başlaması nedeniyle dönüşü son güne bırakmak istemeyenler erkenden yollara düştü.

Anadolu Yakası'nda Çamlıca TEM otoyolu gişelerinden Boğaziçi Köprüsü'ne kadar ve Molla Gürani Viyadüğü'nden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kadar, Avrupa Yakası'nda ise Haliç Köprüsü'nden Boğaziçi Köprüsü'ne kadar ve İstanbul Çevre Yolu, Sadabad-2 Viyadüğü, Harp Akademileri Tüneli, Levent Viyadüğü mevkiinden Fatih Sultah Mehmet Köprüsü'ne kadar yoğun trafik yaşandı.

Her iki yönde yoğunluk köprülerden sonra azalırken, Büyük İstanbul Otogarı'na giriş yapmak isteyen şehirlerarası otobüsler de otogar çevresinde yoğunluk yarattı.

Kentin ana arterlerinde yaşanan yoğunluğun bugün de devam etmesi bekleniyor.

43 İLİN BAĞLANTI NOKTASINDA TRAFİK YOĞUNLUĞU YAŞANDI

Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçiren vatandaşların dönüşe başlaması ile Kayseri-Kırıkkale, Kırıkkale-Samsun ve Kırıkkale-Ankara karayolunda trafikte yoğunluk oluştu.

Ege ve Akdeniz bölgelerinden dönüşe geçen ve deniz ulaşımını tercih eden tatilciler de Bandırma Feribot İskelesinde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Bayram tatilini şehir dışında geçirenler, dönüş yolculuğuna başladı. 43 ilin bağlantı noktasında yer alan Kırıkkale’de, karayolları ve trafik ekipleri, denetimlerini aralıksız sürdürdü. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü ekipleri de yoğunluğun olduğu kavşaklarda trafik akışını rahatlatmaya çalışarak, sürücüleri dikkatli seyretmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Araç yoğunluğunun artarak devam ettiği kentte ekipler, hız limitlerine uyulması ve emniyet kemeri konusunda sürücüleri uyardı.

Kırıkkale-Ankara karayolunun Elmadağ mevkisinde de uzun araç kuyrukları oluştu.

Araç yoğunluğu nedeniyle bölgede trafik zaman zaman aksadı.

Ege ve Akdeniz bölgelerinden dönüşe geçen ve deniz ulaşımını tercih eden tatilciler ise Bandırma Feribot İskelesinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Akşam saatlerinde artmaya başlayan araç trafiği, iskeledeki istif alanını tamamen doldurdu, gişeler önünde uzun kuyrukları meydana geldi.

Hızlı feribot ve deniz otobüslerinde yer bulamayan tatilciler ise karayoluna yöneldi. Bandırma-Balıkesir ve Bandırma-Bursa karayolunda da ciddi trafik yoğunluğu oluştu.

TOPÇULAR İSKELESİ'NDE UZUN ARAÇ KUYRUKLARI

Ege ve Akdeniz bölgelerinden dönüşe geçen ve deniz ulaşımını tercih eden tatilciler, Yalova'daki Topçular İskelesi'nde uzun araç kuyrukları oluştu.

Kurban Bayramı tatilinin sonuna yaklaşılırken, bugünden dönüşe geçen tatilcilerin kullandığı araçlar, Topçular Feribot İskelesi'nde yoğunluğa neden oldu. Öğleden sonra hızla artmaya başlayan araç trafiği, iskeledeki istif alanını tamamen doldurdu, gişeler önünde uzun kuyrukları meydana geldi.

Topçular Feribot İskelesi'ndeki yoğunluk yüzünden, Yalova-Kocaeli karayolunda da zaman zaman trafik durma noktasına geldi.

Yetkililer, yarın 576 sefer ile yaklaşık 35 bin aracın geçiş yapmasını beklendiklerini belirtti.

OTOGARLARDA YOĞUNLUK YAŞANIYOR

Tatilin sona ermesine 2 gün olmasına rağmen Büyük İstanbul Otogarında yoğunluklar yaşandı. Memleketlerinden İstanbul’a dönen vatandaşlar, Otogarda uzun otobüs kuyruğu oluşunca yolcular çareyi yürümekte buldu.

Otogarın girişinde şehirler arası yolcu otobüsleri kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

ETİKETLER