Yunanlı genç hacker yakayı ele verdi

Yunanistan'da 18 yaşındaki bir gencin Interpol ve ABD hükümetinin bazı web sitelerinin şifrelerini kırdığı gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Yunanlı genç hacker yakayı ele verdi

Yunan medyası, başkent Atina'nın Brahami semtinde gerçekleştirilen operasyonda yakalanan, kimliği açıklanmayan gencin son 3 yıldır Bilişim Suçları Departmanı'nın aramalarında ''liste başı'' olduğunu duyurdu.

Söz konusu kişinin, Yunan polisinin yanı sıra FBI ve Interpol'un şifrelerini kırması nedeniyle Amerikalı yetkililerce de arandığı belirtilen haberlerde, FBI yetkililerinin soruşturmaya katılmak üzere bugün Atina'ya gelmelerinin beklendiği kaydedildi.

Öte yandan, gözaltında bulunan gencin, polislerden, hisse senetlerinin takibini yapabilmek amacıyla internet bağlantısı olan bir bilgisayar talep ettiği bildirildi.

Yunanlı hackerin ifadesinde, ''faaliyetlerine diğer hackerlerin saygısını kazanmak için başladığı ancak sonrasında ailesine maddi yardım sağlamak için eylemini sürdürdüğünü'' söylediği belirtildi.

Gencin Yunan borsasında ''önemli'' yatırımları olduğunun tespit edildiği, evinde yapılan aramalarda ise sahte banka kartları, tahsilatı henüz yapılmamış çekler ile bir miktar para ele geçirildiği açıklandı.

Sayfa Yükleniyor...