Yurt yangınıyla ilgili bilirkişi ön raporu açıklandı

Aladağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yurt yangını ile ilgili hazırlattığı bilirkişi ön raporunda, yaşamını yitirenlerin, yangın merdiveni kapısının kolu olmadığı için dışarıya çıkamadıkları, yangının binanın ikinci panosundaki şartellerin eskimiş olması ve kaçak akım rolesi bulunmamasından kaynaklandığı görüşü yer aldı.

Haberler - NTV Haber - DHA 30.11.2016 - 22:59 | Son Güncelleme : 30.11.2016 - 23:28

Yurt yangınıyla ilgili bilirkişi ön raporu açıklandı

İş güvenliği uzmanı bilirkişisi, binanın 1'inci katındaki yangın merdivenin kapısının plastik yapıya sahip PVC şeklinde olduğu, bu yangın merdiveni kapısının kollarının bulunmadığı, yangın kapısının dışa açılır şekilde yapıldığı, ancak kapı kolları olmadığından ve kapı açılamadığından buradan çıkıp kurtulan kimsenin olmadığı görüşünü ortaya koydu. 

"YANGIN ESKİ ELEKTRİK PANOSUNDAN KAYNAKLANDI"

Elektrik ile ilgili uzman ise binanın elektrik ana panosunun arka kısmında bulunan dağıtım panosundan çıkmış olabileceği, şartellerin eskimesinden veya özelliği kaybetmesinden kaynaklı ark olmuşması ve alev almasından çıkmış olabileceğini kaydetti.

GÖZALTINA ALINANLARIN SAYISI 13'E YÜKSELDİ

Özel kız öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili soruşturmayı 3 savcı yürütüyor. Öğrenci yurdundaki görevliler ve yurdun bağlı bulunduğu dernek yöneticileri olmak üzere haklarında gözaltı kararı alınan 14 şüpheliden 13'ü polis tarafından yakalandı, 1 zanlı aranıyor.

Gözaltına alınanlar arasında yurt müdürü ve bazı eğitmenler de var.

Sayfa Yükleniyor...