Zafer Partisi kime destek verecek? Ümit Özdağ'dan açıklama

2. tura kalan cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi ittifakı destekleyeceği merak konusu olan Zafer Partisi'nden açıklama geldi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı ile görüşmelerin sürdüğünü belirterek sürecin şu ana kadar olumlu ilerlediğini söyledi. Bu akşam Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir toplantı yapacaklarını ifade eden Özdağ, anlaşmaya varılması halinde yarın saat 11.00'de Kılıçdaroğlu ile kameraların karşısında olacaklarını belirtti.

Zafer Partisi kime destek verecek? Ümit Özdağ'dan açıklama

Zafer Partisi'nin 2. tura kalan cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı'na mı Cumhur İttifakı'na mı destek vereceği merak ediliyor.

Zafer Partisi Genel Başkanı , parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmelerinde ciddi bir mesafe kaydettiklerini ancak görüşmelerin henüz sonuçlanmadığını belirtti.

Özdağ, şöyle konuştu:

"Bugün akşam Sayın CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Hatay dönüşü bir toplantı daha yapacağız. Bu toplantıda halen üzerinde görüştüğümüz ve 'nin güvenliğini sağlayacak, 13 milyon sığınmacı ve kaçağın bir sene içinde vatanlarına dönmesini güvence altına alacak, böylece Türkiye'nin üzerinde yıllık 11 milyar dolara ulaşan sığınmacıların ekonomik maliyetinin artık Türk halkının sırtından atılmasını temin edecek ama aynı zamanda Cumhuriyetimizin kuruluş esaslarını, Anayasa'nın ilk 4 maddesini, 66. maddeyi güvence altına alacak ve PKK, FETÖ, IŞİD gibi terör örgütleriyle stratejik ve uzun vadeli sıfır tolerans ilkesine dayalı mücadeleyi öngören protokol görüşmelerini büyük ölçüde ilerletmiş bulunuyoruz. Ama nihayetlenmedi, nihayetlenmesi ve imzaya bağlanması için yüz yüze bazı görüşmeler yapılması gerekiyor. Bu yüz yüze görüşmeleri bu gece gerçekleştireceğiz. Burada da olumlu gelişen süreci son aşamada da olumlu gerçekleştireceğimizi umuyoruz. Bunu başarabilirsek eğer yarın saat 11.00'de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte açıklama yapmayı planlıyoruz."

"TERÖRLE MÜCADELEYE SIFIR TOLERANS İLKESİYLE DEVAM EDİLMESİ BİZİM VAZGEÇİLMEZİMİZ"

Açıklamasının ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özdağ, Suriyelilerin ülkelerine gönderilme süresine ilişkin bir soru üzerine şunları söyledi:

"Gönüllü değil gerekirse zorla 1 sene içerisinde uluslararası hukuka uygun olarak. Keza Türkiye'nin güvenliği açısından terörle mücadelede Türk devletinin hukukun içerisinde terörle ilintili yerel yöneticilerin yerine devlet görevlilerini kayyum olarak ataması imkanının her zaman olması gerektiğini düşünüyoruz."

ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tur oylamasında Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemesine ilişkin bir soruya karşılık Özdağ, "Sinan Bey'in kendi takdiridir, Zafer Partisi'ni bağlamamaktadır. Bu noktada Sinan Bey ile farklı düşünüyoruz. Kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyoruz bu konuyu, üzerinde durmuyoruz ve hayat devam ediyor." diye konuştu.

Özdağ, "Böyle bir karar bekliyor muydunuz?" sorusu üzerine de "Biz Sinan Bey ile yola çıkarken cehennemin kapılarını kapatmak için yola çıktık, biz cehennemin kapılarını kapatmaya hala çalışıyoruz." dedi.

"14 Mayıs'ta Zafer Partisi'nin aldığı oyları işaret edeceğiniz ittifaka taşıyabileceğinize inanıyor musunuz?" sorusuna Özdağ, şu cevabı verdi:

"Doğrusu biz sadece Zafer Partisi'ne oy veren yurttaşlarımıza değil, sadece Zafer Partisi'nin ve ATA İttifakı'nın göstermiş olduğu adaya Sinan Bey'e oy veren değerli seçmeni değil, bütün siyasi partilere ve bütün adaylara oy veren seçmenlere çağrıda bulunuyoruz. Türkiye göçmenistan olmasın diyorsanız, babanızdan aldığınız güvenli Türkiye'yi çocuklarınıza ve torunlarınıza emanet etmek istiyorsanız kızınızı, eşinizi, annenizi, teyzenizi caddeye çıkarken veya oğlunuzu köşedeki bakkala yollarken sizin çocukluğunuzdaki güven içerisinde gitmesini istiyorsanız sandığa davet ediyoruz, oy verin Türkiye Türkiye olarak kalsın, dünyanın bütün lümpenlerinin geldiği göçmenistan olmasın."

Özdağ, bir başka soru üzerine, "Biz terörle ilintili, teröre 'terör' diyemeyen hiçbir siyasi yapılanmanın Zafer Partisi olarak hukuken meşru olsa da siyaseten meşru olmadığını düşünüyoruz. Onun için de terörle mücadeleye sıfır tolerans ilkesiyle devam edilmesi gerektiği bizim vazgeçilmezimiz." dedi.

İl il cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz:

Adana Seçim Sonuçları
Adıyaman Seçim Sonuçları
Afyonkarahisar Seçim Sonuçları
Ağrı Seçim Sonuçları
Amasya Seçim Sonuçları
Ankara Seçim Sonuçları
Antalya Seçim Sonuçları
Artvin Seçim Sonuçları
Aydın Seçim Sonuçları
Balıkesir Seçim Sonuçları
Bilecik Seçim Sonuçları
Bingöll Seçim Sonuçları
Bitlis Seçim Sonuçları
Bolu Seçim Sonuçları
Burdur Seçim Sonuçları
Bursa Seçim Sonuçları
Çanakkale Seçim Sonuçları
Çankırı Seçim Sonuçları
Çorum Seçim Sonuçları
Denizli Seçim Sonuçları
Diyarbakır Seçim Sonuçları
Edirne Seçim Sonuçları
Elazığ Seçim Sonuçları
Erzincan Seçim Sonuçları
Erzurum Seçim Sonuçları
Eskişehir Seçim Sonuçları
Gaziantep Seçim Sonuçları
Giresun Seçim Sonuçları
Gümüşhane Seçim Sonuçları
Hakkari Seçim Sonuçları
Hatay Seçim Sonuçları
Isparta Seçim Sonuçları
Mersin Seçim Sonuçları
İstanbul Seçim Sonuçları
İzmir Seçim Sonuçları
Kars Seçim Sonuçları
Kastamonu Seçim Sonuçları
Kayseri Seçim Sonuçları
Kırklareli Seçim Sonuçları
Kırşehir Seçim Sonuçları
Kocaeli Seçim Sonuçları
Konya Seçim Sonuçları
Kütahya Seçim Sonuçları
Malatya Seçim Sonuçları
Manisa Seçim Sonuçları
Kahramanmaraş Seçim Sonuçları
Mardin Seçim Sonuçları
Muğla Seçim Sonuçları
Muş Seçim Sonuçları
Nevşehir Seçim Sonuçları
Niğde Seçim Sonuçları
Ordu Seçim Sonuçları
Rize Seçim Sonuçları
Sakarya Seçim Sonuçları
Samsun Seçim Sonuçları
Siirt Seçim Sonuçları
Sinop Seçim Sonuçları
Sivas Seçim Sonuçları
Tekirdağ Seçim Sonuçları
Tokat Seçim Sonuçları
Trabzon Seçim Sonuçları
Tunceli Seçim Sonuçları
Şanlıurfa Seçim Sonuçları
Uşak Seçim Sonuçları
Van Seçim Sonuçları
Yozgat Seçim Sonuçları
Zonguldak Seçim Sonuçları
Aksaray Seçim Sonuçları
Bayburt Seçim Sonuçları
Karaman Seçim Sonuçları
Kırıkkale Seçim Sonuçları
Batman Seçim Sonuçları
Şırnak Seçim Sonuçları
Bartın Seçim Sonuçları
Ardahan Seçim Sonuçları
Iğdır Seçim Sonuçları
Yalova Seçim Sonuçları
Karabük Seçim Sonuçları
Kilis Seçim Sonuçları
Osmaniye Seçim Sonuçları
Düzce Seçim Sonuçları

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...