'Zihnindeki Davutoğlu ile kavga ediyor'

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'na açacağım davadan kazanacağım parayı Esad'ın şiddeti altında yetim kalan çocuklara bağışlayacağım. Kılıçdaroğlu zihnindeki Davutoğlu ile kavga ediyor" dedi.

'Zihnindeki Davutoğlu ile kavga ediyor'

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmamasına ilişkin görüşmeler yapıldı.

CHP, ''tehlikeli ve maceracı bir dış politika yürüttüğü, bunu yaparken bir çok gerçeği yasama organından ve halktan gizlediği'' iddiasıyla Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında gensoru önergesi vermişti.

Önergenin görüşmeleri sırasında bakan Davutoğlu ile CHP'liler arasında sert tartışmalar yaşandı. Konuşması sırasında sözü kesilen Davutoğlu, "Dinleyeceksiniz, aylardır bu hakaretlere sabrediyorum. Siz de beni dinleyeceksiniz" diyerek tepki gösterdi.

Konuşması sırasında gergin olduğu gözüken Davutoğlu, şunları söyledi:

"Sayın Kılıçdaroğlu birçok kere hakaretlerde bulundu. Ahlak ve irfan sahibi CHP'lilere hitap etmek istiyorum. Kılıçdaroğlu'nun bir küfrünü gazeteler sansürleyerek vermek zorunda kaldılar. Bu ilk defa yapılan bir şey değil. Ben bu hakaretlere cevap vermeyi zül addederim. Çünkü ecdat ve özdeyişler cevabı vermiş: "Bir insanda olmazsa edep, neylesin ona medrese mektep. Velhasıl illa edep, illa edep, illa edep..."

Kılıçdaroğlu'na en yüksek ceza ile dava açacağım. Neden biliyor musunuz? Çünkü, davadan kazanacağım parayı Esad'ın bombası altında ölen Suriyeli şehitlerin yetimlerine bağışlayacağım.

Devlet ahlakı, gizli oturumu gizli tutmayı gerektirir. Kılıçdaroğlu, zihnindeki Davutoğlu ile kavga ediyor. Şam'da Esad, burada Kılıçdaroğlu aynı şeyi söylüyor. "Bu olayların sorumlusu Türkiye'dir" diyorlar.

'KILIÇDAROĞLU'NDAN TAKDİR BEKLEMİYORUZ'
BM ve TBMM komisyonları Apaydın Kampı'na gitti ama onların raporlarına itibar etmiyorlar. Mesele bir zihniyet ve ahlak meselesidir. Akçakale olayı sonrası Türkiye'nin tarafında saf tutan MHP'ye teşekkür ederiz.

Her yerde bu onurlu bayrağı dalgalandırmaya devam edeceğiz. CHP ve Kılıçdaroğlu'ndan takdir beklemiyoruz."

HAMZAÇEBİ: BİR GÜN HESAP VERECEKSİNİZ
Davutoğlu'nun açıklamalarına CHP adına Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi cevap verdi.

Hamzaçebi şunları söyledi: "Apaydın Kampı'nın sorumluları bir gün mahkemede hesap verecek. Biz Davutoğlu'nun Cumhuriyet tarihinin en başarısız Dışişleri Bakanı olduğunu düşünüyoruz. Mezhep esaslı bir dış politika güden bakan var."

GENSORU REDDEDİLDİ
Genel Kurul'da yapılan konuşmaların ardından önergenin gündeme alınması oylandı. MHP ve AK Parti'li milletvekillerinin oylarıyla Davutoğlu hakkında verilen gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...