Zonguldak'ta 24 lise öğrencisi zehirlendi

Zonguldak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan 24 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Gerekli tedavilerin ardından öğrenciler taburcu edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan olayla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

Zonguldak'ta 24 lise öğrencisi zehirlendi

'ta 24 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Zonguldak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan bazı öğrencilerde kusma ve mide bulantısı şikayetleri görüldü.

Durumun bildirilmesi üzerine okula gelen sağlık ekiplerince, şikayetleri bulunan öğrenciler kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ: İNCELEME BAŞLATILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan hastanelerde tedavi gören öğrencileri ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Aldoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, pansiyonda kalan öğrencilerin menülerinde tavuk, ezogelin çorba, pirinç pilavı ve ayran olduğunu söyledi.

Numunelerin incelemeye gönderileceğini belirten Aldoğan, "Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde 7 öğrenciye serum takıldı, kontrol altındalar. Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 9 öğrencimiz, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde de 8 öğrencimiz var. Genel olarak öğrencilerimiz kusma şikayetiyle gelmişler. Konuyla ilgili olarak hemen inceleme başlatıyoruz. Büyük olasılıkla besinden kaynaklı bir şey olarak gözüküyor ama kesin konuşmak istemiyorum. Çok şükür ciddi bir durum yok şu anda." diye konuştu.

TABURCU EDİLDİLER

Gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 24 öğrenci taburcu edildi.

Öğrencilerin yedikleri yemek numuneleri ise Bolu'ya gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...