Hayat Yeniden 17 Mart 2017

Türkiye'de reality show dalında bir ilke imza atılıyor. Altıncı tüp bebek denemelerinde, ikiz bebeklerine kavuşmak için gün sayan Özlem-Sercan Ketenci'nin hikayesi "Hayat Yeniden"de!
Yedi yıllık evli olan Ketenci çifti, tüp bebek denemelerinden vazgeçmek üzereyken ikiz bebek bekledikleri haberini alırlar. Bu güzel haberin ardından bir sure sonra yapılan testlerden gelen haberler genç çifti üzmeye başlar...Perinatoloji ve Jinekoloji Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Bildirici ve ekibi tarafından yürütülen süreçte, bebeklerden birinin ense kalınlığı fazla çıkınca yapılan genetik testler ailenin yüzünü güldürür. Annenin kan pıhtılaşmasına yatkın olması sebebiyle kan sulandırıcı iğne tedavisi devam ederken vücutta başlayan önemli miktardaki kaşınma karaciğer değerlerinde yükselme olduğuna işaret eder. Bir hafta boyunca yoğun bir ilaç tedavisi olan Özlem Hanım'da ilaçlar işe yaramayıp tansiyon da yükselme eğilimine girince 24 saat gözlem altında tutulmak üzere hastaneye yatırılır. Ertesi günü doğuma alınan Özlem Hanım ve Sercan Bey, epidural sezaryenla gerçekleşen doğumda bebeklerini sevinç ve göz yaşları içinde karşılar...
Sarp ve Doruk bebekler çok zorlu ve sabır isteyen bir süreçten sonra hayata "Merhaba" derken, anne-babaları için de uğrunda çok uğraştıkları yeni bir hayat başlar.
"Hayat Yeniden", 17 Mart Cuma 21.15'te NTV'de…

Haberler - NTV 18.03.2017 - 11:38