Hayat Yeniden 31 Mart 2017

Beş ay içinde akciğerlerinden beş ayrı operasyon geçiren ancak sağlığı daha da kötüleşen 22 yaşındaki Yiğit Özcan'ın hikayesi "Hayat Yeniden"de! Animatörlük yapan Yiğit Özcan'ın hastalığı sezon bitip evine döndüğünde ilk belirtilerini göstermeye başlar. Göğsünde hissettiği ağrıyı ilk önce üşütmüş olabileceğine yorup önemsemeyen Yiğit, ağrıları geçmeyip artınca hemen acil servise başvurur.
Yiğit'in hastalığına konulan tanı halk arasındaki tabiriyle "akciğer sönmesi"dir. İlk müdahaleden beş gün sonra hastalık nükseder. Bu süreçte akciğerlerine üç kez diren takılan Yiğit, iki kere de operasyon geçirir. Yapılan tüm işlem ve operasyonlar sonunda, Yiğit'in düzelmesi beklenen nefes alış verişi iyice kötüleşir. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Semih Halezeroğlu, Yiğit'in filmlerini görür görmez sol akciğerin alt lobunda doğumsal bir kistik hastalık olduğunu belirleyerek bu lobun tamamının alınması gerektiğini söyler.
"NEFES"
Operasyon sonrasında, nefes almasının "normalleştiğini" ve her şeye kaldığı yerden devam etmek için tekrar umut ve enerji dolduğunu söyleyen Yiğit Özcan, "HAYAT YENİDEN" dedi.
"Hayat Yeniden", 31 Mart Cuma 21.15'te NTV'de…

Haberler - NTV 01.04.2017 - 14:48