Bursa'nın yeni Belediye Başkanı Alinur Aktaş

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na AK Parti'li İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş seçildi.

Haberler ntv.com.tr, Anadolu Ajansı 02.11.2017 - 15:58 Son Güncelleme : 02.11.2017 - 16:52

Son dakika haberi! 

Bursa'da Recep Altepe'nin istifası sonrası belediye başkanlığına seçilen isim belli oldu. 

Bursa'nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Alinur Aktaş seçildi. Aktaş, son olarak İnegöl Belediye Başkanı olarak görev yapıyordu.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni Büyükşehir Belediye Başkanı'nı seçmek amacıyla toplandı.

Toplantıda, meclisin MHP grubu ve bağımsız üyeleri de AK Parti adayı Aktaş'a destek verdi. CHP'li meclis üyeleri ise oylama öncesi salondan ayrıldı. Yapılan seçimde 75 oy alan Aktaş, başkan seçildi.

ALİNUR AKTAŞ KİMDİR?

Alinur Aktaş, 1970 İnegöl doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini İnegöl’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Aktaş, uzun yıllar İnegöl Mobilya sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. Aynı zamanda Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir olan Aktaş, İnegöl Ak Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasete atıldı. 28 Mart 2004 seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanı seçildi. Alinur Aktaş, İngilizce ve Arapça biliyor. Aktaş, evli ve 2 çocuk babası

Ana Sayfaya Git
  • ©Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır

NTV’de canlı olarak yayınlanan tüm programlar ile ilgili bilgiler, program bölümleri ve programlarla ilgili haberler NTV Ekranı’nda. Günlük NTV yayın akışı ve program saatlerini de NTV Ekranı kategorisinden saat bazında görebilirsiniz. %100 Futbol ile son dakika spor haberlerini, Gündem Masası ile gündem haberleri ile ilgili değerlendirmeleri NTV Ekranı’nda.