ABD Kongresi üyeleri Türkiye'ye geliyor

ABD Kongresi Türkiye Çalışma Grubu (CSGT), Amerikalı Kongre üyeleri, Kongre başdanışmanları ve grup idarecilerinden oluşan bir heyetle birlikte 14-21 Ekim 2011 tarihlerinde Türkiye'de resmi temaslarda bulunacak.

Anadolu Ajansı 14.10.2011 - 11:17

CSGT'den yapılan yazılı açıklamaya göre heyet, Patara, Ankara ve İstanbul'u kapsayan ziyareti kapsamında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın da dahil olduğu hükümet yetkilileri, milletvekilleri, iş çevreleri ve akademisyenlerle görüşmeler yapacak.

Görüşmelerde ABD ve Türkiye arasında güvenlik işbirliği, ticari ilişkiler, Arap Baharı ve sonrasındaki gelişmeler ile Türk-Amerikan ilişkilerinin geleceği gibi konular ele alınacak.

Heyette, ABD Temsilciler Meclisi Demokrat Parti Washington Milletvekili Jim McDermott, New York Milletvekili Gregory Meeks ve North Carolina Milletvekili Renee Ellmers'in yanısıra, ABD Kongresi başdanışmanları Sophia Lafargue ve Al Lytton yer alacak. Heyete CSGT Uluslararası Program Müdürü Esra Alemdar ve program asistanı Seniha Sungur eşlik edecek.

ABD Kongresi Türkiye Çalışma Grubu, kurulduğu 2005 yılından bu yana Türk-Amerikan ilişkilerini geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla ABD ve Türkiye'de gündemdeki konular hakkında çok sayıda forum ve seminere ev sahipliği yapıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...