Son ön duruşma yaklaşık 2.5 saat sürdü. Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ve 7 avukatı duruşmada hazır bulundu. Hakim Richard Berman, jüri seçimi tamamlanır tamamlanmaz yargılamanın başlayacağını söyledi.

Hakim ayrıca "Türk yetkililer savunmaya yardımcı olabileceklerini düşünüyorlarsa mahkemeye gelip bilgi ve belge sunabilirler" dedi.
Ön duruşmayı Washington'da bulunan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da takip etti.

JÜRİ SEÇİMİ 27 KASIM'DA YAPILACAK

Seçmen numarası ya da ehliyet numarasına göre mahkemeye davet edilen vatandaşlar arasından 12 jüri üyesi seçilecek. 27 Kasım'da jüri üyeleri belirlendikten hemen sonra davanın esastan görülmesine başlanacak.

Dün yapılması planlanan jüri seçimleri 27 Kasım'a ertelenmişti.

Bugünkü ara duruşmada jüri üyelerinin isimlerinin gizli kalması da teklif edildi, ancak bu konu önce savcılık ve savunma ekibi arasında görüşülecek ve daha sonra karara bağlanacak.

İran'a yönelik yaptırımları delme, banka dolandırıcılığı ve kara para aklamakla suçlanan Sarraf geçen yıl mart ayından bu yana New York'ta tutuklu bulunuyor. Atilla ise 27 Mart'ta JFK Havalimanı'ndan Türkiye'ye gitmek üzereyken gözaltına alınmış ve ardından tutuklanmıştı.