ABD'den Esad'a kınama

ABD yönetimi, Suriye'de Beşşar Esad'e bağlı ordu birliklerinin yönetim karşıtlarının kontrolünde olan bölgelere düzenlediği saldırıları şiddetle kınadı.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.09.2014 - 09:35

ABD'den Esad'a kınama

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki, Suriye'de masum sivilleri sadece Irak Şam İslam Devleti IŞİD terör örgütünün değil, Esad rejiminin de hedef aldığını iddia etti.

Psaki, "Uluslararası toplum, IŞİD tehdidine karşı koymak için çalışırken, rejim de IŞİD ve diğer radikal grupların tehdidiyle yüzleşen toplumları hedef alıyor" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Psaki sözlerine şöyle devam etti: "Suriye rejiminin Şam'ın yoğun nüfuslu bir bölgesini ayrım gözetmeden bombalamasını en kuvvetli biçimde kınıyoruz. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, son 6 gün içerisinde yüzlerce roket Cobar bölgesini vurdu. Buna benzer bombardımanlar, daha önce de rejim tarafından hedef alınan bir bölgedeki tüm şehir bloklarını tamamen yok etti."

'HESAP SORULMALI'
Suriye rejimi ve destekçilerini, Cobar bölgesi ve Suriye genelindeki sayısız kenti gelişigüzel bombardımana tutmaya derhal son vermeye çağırdıklarını belirten Psaki, bu tür katliamların sorumlularından hesap sorulması gerektiğini vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...