Ahmedinejad: Avrupa bulutlarımızı engelledi

İran Cumhurbaşkanı, Avrupalı ülkelerini, yağış getiren bulutları engelleyerek İran’da kuraklığa neden olmakla suçladı.

19.05.2011 - 16:49

Ahmedinejad: Avrupa bulutlarımızı engelledi

İran’ın orta kesiminde yer alan Merkezi eyaletinde, bir baraj açılışı töreninde konuşan Ahmedinejad, aralarında İran'ın da bulunduğu bazı ülkelere doğru gelen bulutların geçen yıl Avrupa'da engellendiğini iddia etti.

Ahmedinejad, "Geçen yıl Avrupalılar sahip oldukları özel teknoloji ile yağışlı bulutları boşaltarak aralarında İran'ın da bulunduğu bölge ülkelerine ulaşmasını engelledi. Bulutlar, batıdan doğuya doğru hareket ettiğinden bu işlem sonucu İran'da yağış yağmadı" dedi. İran'ın bazı bölgelerinde geçen yıl ağır kuraklık yaşanmıştı.

IRNA haber ajansına göre, Ahmedinejad konuşmasında, adını vermediği ‘Batılı bir politikacı’nın Türkiye ve İran'dan başlayarak Doğu Asya'ya kadar uzanan bölgede önümüzdeki 30 yıl içinde kuraklık olacağını yönünde bir makale yazdığını ileri sürdü ve ekledi:

"Bu makaleyi yazan Batılı politikacı, su konusunda uzman biri değildi. Bu da makalenin bilimsel çalışma olmadığını ve tasarlanmış bir öngörü ve plan olduğunu gösteriyor"

Avrupalı ülkelerin bu yöntemle bölge ülkeleri içinde çatışma yaratmayı hedeflediğini ifade eden Ahmedinejad, konuyu yasal yollarla takip edeceklerini de söyledi.

AHMEDİNEJAD’IN AKADEMİK GEÇMİŞİ
İnşaat mühendisi olan Ahmedinejad’ın mühendislik ve ulaşım alanında doktorası bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...