Hakan Atilla davasında 4. gün

ABD’de görülen Mehmet Hakan Atilla davasında dördüncü duruşma gerçekleştirildi. Rıza Sarraf, mahkemede tanık sıfatıyla ifade vermeye devam etti. Sarraf, eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan hakkındaki suçlamalarını sürdürdü.

NTV Haber 01.12.2017 - 23:13

Hakan Atilla davasında 4. gün

Rıza Sarraf (Reza Zarrab), mahkemedeki tanıklığının üçüncü gününde ABD'nin altın ticareti konusunda İran'a uyguladığı kısıtlamalarda değişiklikler yapıldığı için gıda ticaretine geçmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Rıza Sarraf, gıda ticaretiyle ilgili sahte nakliye evraklarını nasıl gerçek gibi gösterileceği konusunda kilit bilgileri eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'dan öğrendiğini iddia etti.

Sarraf, "Gıda metodunun belirleyicisi Atilla'dır ama bazı noktalarda evrakların tamamlanabilmesi için yönlendirmeleri oldu" ifadesini kullandı.

Duruşmada bugün Rıza Sarraf'ın Süleyman Aslan ve Hakan Atilla'yla gerçekleştirdiği telefon görüşmelerinin kayıtları dinletildi. Hakim, bir jüriyi sürekli uyuduğu için görevinden almayı planladığını açıkladı.

Sarraf'ın savcılar tarafından sorgulanmasının haftaya tamamlanması planlanıyor. Savcıların sorgulanması bittikten sonra Atilla'nın avukatları Rıza Sarraf'ı sorgulamaya başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...