İngiltere'de bir Türk'e terör gözaltısı

İngiltere’nin başkenti Londra’da terör saldırısı hazırlığı iddiasıyla biri Türkiye kökenli, dört İngiltere vatandaşı gözaltına alındı. Zanlıların ateşli silahlarla büyük bir saldırı planı yaptıkları öne sürülüyor.

Haberler - NTV Haber 15.10.2013 - 13:11

İngiltere'de bir Türk'e terör gözaltısı

İngiltere'de terör saldırısı hazırlığında olduğu iddia edilen, Türkiye kökenli bir İngiliz vatandaşının da aralarında bulunduğu 4 kişi gözlatına alındı.

Pazar akşamı terörle mücadele ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, Türkiye, Cezayir, Azerbaycan ve Pakistan asıllı 4 İngiliz vatandaşı yakalandı.

25 yaşında olduğu öğrenilen Türk ve Cezayir asıllı zanlılar, Londra'nın doğusunda otomobillerinin lastiklerine kurşun sıkılarak ele geçirildi.

Azerbaycan ve Pakistan asıllı zanlılar da farklı semtlerde gözlatına alındı.

Uzun zamandır gizli servis tarafından izlenen radikal dinci zanlıların ateşli silahlarla büyük bir saldırı planladığı belirtiliyor.

İngiliz basını, polislerin silahlı bir direnişle karşılaşmamak için zanlılara dışarda operasyon düzenlediğini kaydediyor.

4 zanlının Kenya'da 21 Ağustos'ta yapılan en az 67 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırı ve Suriye ile ilişkileri olup olmadığı soruşturuluyor.

Sayfa Yükleniyor...