İtalya'da belediyelerin asayiş ve güvenliği kapsayan konularda önlem almasına olanak veren yeni bir yasa sayesinde, birçok belediye bir dizi yasağın altına imza attı.

Bu yasakların çoğu özellikle tarihi kentleri ve sahil beldelerini kapsıyor ve tabii turistleri de yakından ilgilendiriyor. İşte İtalyanca bilmeyen turistlerin başına gelebilecek sürprizlerden bazıları...

Venedik yakınlarındaki Eraclea sahilinde bikini ile top oynamak, plajda kumdan kale yapmak ve deniz kabuğu toplamak yasak.

Sardunya adası'ndaki Arutas plajında sigara içmek yasağı var.

Adriyatik sahilindeki Sirolo plajlarında havlu sererek yer işgal etmek yasak.

Venedik, Capri, Floransa ve Positano'da sokakta yemek yemek yasak. Yine Positano ve Capri'de takunya ile dolaşmak da yasak.

MAHREM YERLERE PIERCING YAPTIRMAYIN
Bologna'da vücudun mahrem bölgelerine piercing yaptırmak yasaklandı.

Viareggio'da parklardaki bankların üzerıne ayak uzatmak yasak. Voghera'da ise gece saat 11'den sonra parklardaki banklara oturmak yasak. Novara'da gece saat 11 buçuk'tan sonra grup halinde parkta dolaşmak yasak. Belediyeden en fazla iki kişinin birlikte dolaşmasına izin var.

Capri meydanında oturmak, Verona, Napoli, Bolzano'da parklarda sigara içmek, Napoli yakınlarındaki Eboli'de araba içinde öpüşmek yasak. Alp Dağları'nın bazı bölgelerınde mantar ve dağ çileği, böğürtlen toplamak yasak.

İtalya'yı ziyaret eden turistlere bütün bu yasakların nasıl duyurulacağı ise şimdilik meçhul.