Keskin nişancı timleri El Bab'da

El Bab'ın DAEŞ'ten temizlenmesine dönük harekat en hassas aşamasında. Başbakan Binali Yıldırım, El Bab'ın büyük ölçüde kontrol altına alıdığını açıkladı. Şehirde 150 kadar DAEŞ'li teröristin kaldığı tahmin ediliyor. Bu arada şehir merkezindeki binalara yerleşen keskin nişancı timlerinin fotoğrafları da kamuoyuyla paylaşıldı.

Haberler - NTV Haber 15.02.2017 - 01:37

Keskin nişancı timleri El Bab'da

El Bab operasyonunda sona yaklaşılıyor. El Bab'ın merkezine giren askerler ve Özgür Suriye Ordusu güçleri, operasyonların en hassas aşamasını yürütüyor. Şehrin en kritik mahalleleri DAEŞ'ten temizlenmiş durumda. İstihbarat birimlerinin tespitlerine göre, El Bab'da 100-150 kadar DAEŞ'li terörist kaldı.

El Bab'ın güneyinde yer alan Tadif'in sınırına kadar gelen rejim güçleri ise Rusya ile Türkiye arasında varılan anlaşma uyarınca belirlenen temas ve koordinasyon hattında ilerlemesini durdurdu. El Bab'ın güneyinden geçen Menbiç'ten Halep'e inen M-4 karayolunun Kıbrıs'taki Yeşil Hat'a benzer şekilde fiili bir hat haline dönüştüğü kaydediliyor. Bu hattın kuzeyinde ise Özgür Suriye Ordusu güçleri yer alıyor.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 175'inci gününde de DAEŞ'e ait 178 hedef vuruldu. 26 terörist etkisiz hale getirildi.

KESKİN NİŞANCI KAFESİ

El Bab'da çekilen bu fotoğrafı terör uzmanı Abdullah Ağar sosyal medya hesabından paylaştı. Fotoğrafta El Bab'ta DAEŞ'e karşı mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Birlikleri'nden keskin nişancı timi görülüyor.

El Bab'ın merkezinde cephe hattındaki bir binaya yerleşen keskin nişancı timinin binaya "Le Cafe De Sniper" adı verdiği görülüyor.

Sayfa Yükleniyor...