Putin: Rusya'yı kimse korkutamaz

Kırım'ın Rusya'ya bağlanmasının ardından 'bedel ödemeleri gerektiği' yönündeki açıklamaları hatırlatan Putin, Rusya'yı kimsenin korkutamayacağını ve baskı altına alamayacağını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.12.2014 - 19:06

Putin: Rusya'yı kimse korkutamaz

MOSKOVA - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'yı izole etmeyi kimsenin başaramayacağını söyledi.

Putin, Kremlin Sarayı'nda düzenlenen Federal Güvenlik Servisi (FSB) yıllık değerlendirme toplantısında konuştu.

Ukrayna'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Kırım'ın Rusya'ya bağlanmasının ardında 'bedel ödemeleri gerektiği' yönündeki açıklamaları sıklıkla duyduklarını belirten Putin, "Rusya'yı kimsenin korkutamayacağı, izole edemeyeceği ve baskı altına alamayacağı gayet açık. Bunu kimse yapamadı ve yapamayacak" dedi.

Putin, bu tür girişimlerin yüzyıllar boyunca denendiğini anımsatarak, "Ancak hiçbir sonuç alınamadı ve şimdi de alınamayacak. Bununla birlikte biz bazı zorluklara ve toplumumuzun istikrarı, egemenliği ve birliğine gelecek her türlü tehditlere gereken cevabı vermeye hazır olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Yabancı servislerin Rusya'daki etkinliğinin arttığına vurgu yapan Putin, bu yıl 230'dan fazla yabancı servis çalışanı ve ajanı ortaya çıkarttıklarını söyledi.  Putin ayrıca, 2014'te 8 terör eylemini önlediklerini ifade etti.

İŞ ADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan Putin, dün akşam Rusya'nın önde gelen iş adamlarıyla Kremlin Sarayı'nda düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Putin, iş adamlarına ekonomik olarak zor durumdan geçtikleri bu dönemde işbirliği çağrısında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...